Green Deal: в Кабміні кажуть, що Україні потрібні 100 млрд євро на 10 років

Все про економіку та фінанси

Прем`єр Денис Шмигаль заявив, що формування Українського зеленого курсу на основі Європейського Green Deal потребує перебудову економічної моделі та залучення масштабних інвестицій для модернізації енергетики України.

Глава уряду констатував, що останніми роками головним світовим трендом в галузі енергетики стала декарбонізація. Він додав, що Україна однією з перших ратифікувала Паризьку угоду, але тільки в останній рік активно включилася у формування Українського зеленого курсу.

«Це дійсно амбітна мета, яка включає в себе перебудову економічної моделі та залучення масштабних інвестицій для модернізації нашої енергетики. Щоб зменшити викиди до 35% від рівня 1990 року, за підрахунками Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, нам знадобиться 102 млрд євро капітальних інвестицій протягом 10 років», — сказав Д. Шмигаль.

Прем’єр-міністр додав, що паралельно із декарбонізацією уряд працює над зменшенням енергоємності економіки, встановленням ринкових правил і справедливих ринків та збільшенням власного видобутку. 

За словами Д. Шмигаля, в Україні частка відновлювальних джерел енергії (ВДЕ) разом із підприємствами гідроенергетики становить 12%. Для порівняння, в ЄС до 2030 року доля ВДЕ повинна досягти приблизно третини.

«Уряд та профільне міністерство працює над тим, аби розвиток зеленої енергетики в Україні був гармонійним та справедливим. Це стосується і запуску «зелених» аукціонів, і питання балансування енергосистеми і розвитку технологій зберігання енергії», — зазначив Д. Шмигаль.

Він нагадав, що Україна має певні зобов`язання щодо зменшення викидів забруднюючих речовин, це стосується передусім теплової генерації.

«Відповідне переобладнання коштуватиме понад 4 млрд євро за розрахунками того ж міністерства. Зважаючи на те, що теплова генерація забезпечує необхідні для енергосистеми маневрові потужності – це виклик, який ми стратегічно опрацьовуємо на рівні держави», - запевнив глава Кабміну.