Global Finance: Укргазбанк - Best Trade Finance Provider 2022

Все про економіку та фінанси

Видання Global Finance анонсувало 22-й щорічний рейтинг найкращих постачальників послуг торговельного фінансування у світі (World’s Best Trade Finance Providers) та 15-й щорічний рейтинг найкращих провайдерів фінансування ланцюгів постачань у світі (World’s Best Supply Chain Finance Providers).

В обох номінаціях Укргазбанк – абсолютний переможець від України, йдеться в повідомленні держбанку.

Повний звіт про ці номінації буде опубліковано в друкованому та цифровому виданнях у лютому 2022 року, а також онлайн на gfmag.com.

Як зазначається, редакційна оглядова комісія Global Finance відібрала найкращих постачальників торговельного фінансування на основі записів від банків та інших постачальників, а також на основі коментарів галузевих аналітиків, керівників компаній та експертів з технологій. Критеріями для вибору переможців були такі: обсяг транзакцій, масштаб глобального покриття, обслуговування клієнтів, конкурентоспроможні ціни та інноваційні технології.

Контекст

Нещодавно директор департаменту структурованого торговельного фінансування Укргазбанку Геннадій Хелемський в інтерв`ю виданню "Бізнес" розповідав, що якщо на початку 2018 року портфель торговельного фінансування в Укргазбанку становив 4,3 млрд, то вже в кінці 2018 року зріс більш ніж у 2 рази - до 8,8 млрд грн. У 2019 році портфель склав 10 млрд грн, а в 2020 році – 14,9 млрд грн.

"Цього року ми вже уклали угоди на 20 млрд грн", - констатував представник Укргазбанку.

Г. Хелемський розповів, що Укргазбанк працює "з абсолютно різними за структурою угодами - це гарантії, акредитиви, фінансування за програмами у співпраці з міжнародними організаціями та банками".

"[Торговельне] фінансування максимально потрібне бізнесу, який веде зовнішньоекономічну діяльність. Мова про послуги, що дозволяють отримувати кошти для оплати, наприклад, за товар, що імпортується, за ставками нижче стандартних кредитних. Також у нас можна отримати фінансування під час експорту товару, послуг чи робіт.

І тут нам дуже допомагають міжнародні партнери. Наприклад, у 2017 році Укргазбанк приєднався до Глобальної програми торговельного фінансування Міжнародної фінансової корпорації (МФК). Для нас це можливість збільшити обсяг та знизити вартість торгових операцій клієнтів, збільшити терміни погашення зобов`язань за цими операціями, а ще – пропонувати клієнтам конкурентні цінові умови. Для цього ми отримали певний ліміт для угод і почали працювати з ним.

У вересні 2017 року все починалося з ліміту 20 млн доларів. А зараз він становить уже 70 млн дол. США, який, до речі, вже весь використаний. Тому очікуємо на збільшення його суми. Водночас можливий термін угод торговельного фінансування становить до 5 років. А МФК, зі свого боку, надає гарантії на користь підтверджуючих банків у більш ніж 100 країнах світу для підтримки всіх або частини зобов`язань щодо гарантій та акредитивів, випущених Укргазбанком для своїх клієнтів", - зауважив Г. Хелемський.

За його словами, в 2019 році Укргазбанк почав співпрацювати з ЄБРР.

"Стартували ми з ліміту в 40 млн доларів, а зараз він вже становить 170 млн дол. Завдяки ЄБРР вдається стабільно підтримувати клієнтів сегменту МСБ та ESG угод", - повідомив представник Укргазбанку.

Він також розповів, що в 2017 році Укргазбанк один з перших підписав угоду про гарантійне забезпечення відповідно до ініціативи EU4Business з Європейським інвестиційним банком та Європейським інвестиційним фондом.

"У 2019 та 2020 роках Укргазбанк став найбільшим банком у сфері торговельного фінансування серед усіх українських банків. МФК відзначила нас як найактивніший банк із торговельного фінансування в Україні у 2019 році. А ЄБРР відзначила нашу роботу у торговельному фінансуванні одразу двома нагородами. Ми стали найактивнішим банком в Україні та отримали нагороду «Зелена угода 2020 року» за фінансування закупівлі паперової сировини для виробника із сегменту МСБ", - резюмував Г. Хелемський.