Фурсін "заливає" в капітал "Місто Банку" 202 млн грн

Все про економіку та фінанси

«Місто Банк» повідомив, що 29 березня збори його акціонерів ухвалили рішення про збільшення статутного капіталу на 202 млн грн шляхом приватного розміщення акцій додаткового випуску серед існуючих акціонерів.

«Напрями використання отриманих коштів: 20% від отриманих ресурсів – на впровадження нових банківських технологій; 60% - на збільшення активних операцій банку (кредитування юридичних осіб); 20% - на забезпечення розрахунків з клієнтами та вкладниками у випадку зміни ситуації на депозитному ринку», - йдеться в повідомленні фінустанови.

Як писав Finbalance, за даними «Місто Банку», за підсумками 2016 року він зафіксував збиток 318,7 млн грн, що в 15,4 разів більше, ніж було в 2015 році (20,75 млн грн). Обсяг активів банку скоротився на 405,3 млн грн (-18,4%) – до 1,8 млрд грн. Статутний капітал збільшився на 195 млн грн – до 495 млн грн, а власний капітал (на фоні збитків) скоротився на 107 млн грн – до 198,3 млн грн.

Зі статистики НБУ випливає, що на 01.01.2017 резерви «Місто Банку» покривали його кредитний портфель юросіб на 21,2%, а фізосіб – на 8,3%.

Згідно зі звітністю банку, на кінець вересня-2016 обсяг кредитів, виданих «іншим пов’язаним особам» був 1,1 млрд грн (67% всього кредитного портфелю).

«Місто Банк» повідомляв, що план його докапіталізації розрахований до 01.01.2019.

Довідково

За даними НБУ, на 01.01.2017 нардеп Іван Фурсін контролював 96% акцій «Місто Банку». І. Фурсін - молодший бізнес-партнер Дмитра Фірташа. Він також є акціонером банку «Кліринговий дім» (з сестрою Сергія Льовочкіна – одного з лідерів «Опоблоку», який в часи Януковича був главою АП).

За даними НБУ, збиток банку «Кліринговий дім» у 2016 році склав 83,2 млн грн (у 2015 році – 15,7 млн грн). На 01.01.2017 резерви банку покривали його кредитний портфель юросіб на 20%, фізосіб – на 26,8%. Згідно зі звітністю банку, на кінець вересня 2016 року 80% його кредитного портфелю - це були інсайдерські позики.

Зазначені вище особи – представники т.зв. «газової» групи, в яку, крім названих осіб, входили ще, зокрема, Юрій Бойко (екс-міністр енергетики часів Януковича, сьогодні – глава фракції «Опоблоку») та Валерій Хорошковський (екс-глава СБУ). Вони контролюють у т.ч. телеканал «Інтер».

І. Фурсін був у числі співвласників латвійського АТ Trasta komercbanka, якому на початку березня 2016 року Європейський центробанк (ЄЦБ) після звернення Комісії ринку фінансів і капіталу (КРФК) Латвії анулював ліцензію. Trasta komercbanka фігурував у розслідуванні щодо виведення мільярдів рефінансування НБУ з «Дельта Банку». На 01.01.2017 Trasta komercbanka офіційно був одним з акціонерів "Місто Банку" (6% акцій).

І. Фурсін у свій час був главою наглядової ради банку «Надра», який до банкрутства контролював Д. Фірташ.

Про кримінальні провадження Генпрокуратури та Нацполіції щодо сумнівних операцій банку "Надра" (у т.ч. про зловживання коштами рефінансування), в яких фігурує, зокрема, його власник Д. Фірташ, див. тут.

Про намагання НБУ та Фонду гарантування стягнути 1,4 млрд грн кредиту, який видавався банком "Надра" (спільно з банком"Кліринговим дім") для структур Фірташа-Льовочкіна під будівництво ТРЦ «Республіка» див. тут.

Як звертав увагу Finbalance, у жовтні у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №5304 (серед авторів – у т.ч. нардеп І. Фурсін), в якому пропонується визначити лише 6 підстав для прийняття Нацбанком рішення щодо віднесення того чи іншого банку до категорії проблемних – без права НБУ робити це через інші підстави, визначені власними актами НБУ, як це наразі передбачено в законодавстві. Разом з тим, одна з підстав, згаданих в законі «Про банки і банківську діяльність», пом’якшується.