Фурсін намагається оскаржити в суді ліквідацію "Місто Банку"

Все про економіку та фінанси

23.03.2021 Окружний адмінсуд м. Києва надав Івану Фурсіну 5-денний термін для усунення недоліків позовної заяви до НБУ та Фонду гарантування вкладів у справі №640/7036/21.

У своєму позові І. Фурсін просить суд скасувати

- рішення НБУ від 14.12.2020 про віднесення Місто Банку до категорії неплатоспроможних;
- рішення ФГВФО від 14.12.2020 про введення тимчасової адміністрації в банк;
- рішення НБУ від 26.01.2021 про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію Місто Банку;
- рішення ФГВФО від 26.01.2021 про початок ліквідації Місто Банку.

Іван Фурсін був власником 97,2% акцій Місто Банку.

НБУ повідомляв, що відніс Місто Банк до категорії неплатоспроможних у зв’язку зі зменшенням нормативів капіталу на 50 і більше відсотків від мінімального встановленого рівня.

Як зауважує регулятор, проблеми в банку з капіталом відбулися через втрату одного з основних активів – підприємства з переробки сої у Херсонській області.

"Балансова вартість об’єкту нерухомості становила понад 271 млн грн (майже 17% від усіх активів банку). У результаті втрати об’єкту капітал банку впав нижче нормативного рівня. Зважаючи на відсутність вжитих заходів для покращення стану банку та у зв’язку з тим, що діяльність АТ “Місто Банк” не відповідала вимогам банківського законодавства і нормативно-правовим актам Національного банку, сьогодні правління Національного банку ухвалило рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних.

Віднесення АТ "Місто Банк" до категорії неплатоспроможних жодним чином не впливає на стабільність банківського сектору України. Частка фінустанови становить 0,1% від чистих активів платоспроможних банків", - констатував НБУ.

Фонд гарантування вкладів повідомляв, що вкладникам Місто Банку в межах гарантійної суми будуть виплачені відшкодування на 302 млн грн (причому понад 75% вкладників - більше 2 тис осіб - отримають вклади у повному обсязі). Станом на 10.02.2021 вже було виплачено 179,8 млн грн.

Іван Фурсін – молодший бізнес-партнер Дмитра Фірташа, був одним з бенефіціарів «Росукренерго», главою наглядової ради банку «Надра» (який контролював Д. Фірташ). Крім цього, І. Фурсін був у числі співвласників латвійського Trasta komercbanka, якому на початку березня 2016 року Європейський центробанк після звернення Комісії ринку фінансів і капіталу Латвії анулював ліцензію.

Про інсайдерські кредити в портфелі банку “Кліринговий дім”, співвласниками якого є Іван Фурсін та Юлія Льовочкіна, - тут.

Ю. Льовочкіна – сестра Сергія Льовочкіна – екс-глави Адміністрації президента часів Януковича, одного з лідерів ОПЗЖ. Разом з Д. Фірташем він є співвласником телеканалу «Інтер».

Про банкрутство банку “Надра” - тут, тут, тут.

Додамо, що в травні 2020 року Верховна Рада за наполяганням МВФ прийняла т.зв. "закон про банки" (також відомий як “антиколомойський” закон). Згідно з цим документом, якщо навіть суд скасує рішення НБУ про виведення банку з ринку, процедура неплатоспроможності або ліквідації банку не припиняється, а продаж активів і розрахунки з кредиторами банку тривають. При цьому законом для відповідних випадків визначено передумови та процедура отримання колишніми власниками виведених з ринку банків компенсацій та їх форма. Основну роль у цьому питанні має відігравати спеціальний суб’єкт – «міжнародно визнана аудиторська фірма», яка після аналізу фінансового стану банку має підтвердити розмір шкоди, якщо така була завдана власникам виведеного з ринку банку.