FT: Захід відкидає майже всі вимоги РФ, але не хоче прямо казати "ні"

Все про економіку та фінанси

Західні країни відкидають майже всі вимоги "гарантій безпеки" Росії, але не хочуть прямо відмовляти РФ, щоб зберегти вікно для діалогу та знизити напруженість біля кордонів України, пише Financial Times, констатує Liga.net.

FT зауважує, що основна мета НАТО – переконати РФ відмовитись від нарощування військ біля кордонів України. За даними видання, союзники з НАТО змирилися з необхідністю вести переговори з Росією, хоча більшість її вимог і нездійсненні.

Західні офіційні особи у приватному порядку відкинули майже всі вимоги РФ, але вони визнають, що закриття дверей пропозиціями Росії може погіршити ситуацію, зазначають у виданні.

За даними FT, представники західних оборонних відомств хочуть уникнути прямої відмови від пропозицій Кремля, щоб знайти області для взаємної згоди та заспокоїти ситуацію зі скупченням військ Росії біля кордонів України.

"Проблема тут у тому, що якщо ви просто скажете "ні" (вимогам Росії, – ред.), у вас не буде місця для розмов", – пояснив високопоставлений дипломат НАТО.

Він додав, що країни-члени НАТО та ЄС обговорювали, як реагувати на вимоги РФ. При цьому офіційні особи повідомили FT, що поки що немає єдиної позиції, як відбуватимуться переговори, та хто братиме в них участь.

За даними видання, західні дипломати не хочуть, щоб Росія визначала умови будь-якої взаємодії, тому переговори почнуться тільки після того, як НАТО та США узгодять свої пропозиції Росії у відповідь.

За даними розвідки, Росія може готувати нове вторгнення до України на січень. Захід загрожує їй безпрецедентними санкціями у разі вторгнення.

РФ передала США та НАТО список вимог, зокрема, вона вимагає відмовитися від розширення НАТО на схід та від військової співпраці з Україною.

У НАТО заявили, що не підуть на компроміси щодо членства в Альянсі. Росія у відповідь погрожує "воєнними кроками".

США заявили, що у відповідь на ультиматум Росії складуть список дій РФ, що "викликають занепокоєння". Крім того, у Білому домі заявили: долю України в НАТО мають вирішувати Київ і члени Альянсу.