FT: Україна вимагає у західних банків припинити співпрацю з Росією в нафтовій сфері

Все про економіку та фінанси

Україна вимагає від керівників найбільших західних банків припинити співпрацю з Росією в нафтовій сфері. Як повідомляє Financial Times, такі листи цього тижня отримали щонайменше чотири банки: JPMorgan, HSBC, Citigroup та Crédit Agricole, пише Liga.net.

Надання кредитів компаніям, які постачають російську нафту, призводить до затягування війни проти України, йдеться у листах.

"На мій погляд, вони скоюють воєнні злочини, тому що таким чином допомагають режиму Путіна і підтримують режим", – заявив економічний радник президента України Олег Устенко, від імені якого були надіслані листи.

За його словами, Міністерство юстиції збирається подати проти банків позов до Міжнародного кримінального суду після закінчення війни. Спеціальні служби України уже збирають інформацію про фінансові установи, які підтримують торгівлю російським викопним паливом.

У листах до банків також сказано, що їм буде заборонено брати участь у повоєнному відновленні України у разі подальшої співпраці з Росією.

Українська влада особливо розлючена на JPMorgan через публікацію аналітичної записки з застереженням, що спроби запровадити обмеження на російську нафту можуть підняти світові ціни до "стратосферних $380 за барель", пише FT.

У листі до керівника JPMorgan Джеймса Даймона Устенко називає цю записку "лякалкою, заснованою на неякісному аналізі". Він також обурений, що банк називає події в Україні "кризою", а не російським вторгненням.