FT: Україна попросить відстрочку за зовнішніми держборгами

Все про економіку та фінанси

Міністерство фінансів у середу, 20 липня, попросить іноземних приватних кредиторів погодитись на відстрочку виплати боргу, пише Financial Times із посиланням на людей, знайомих із питанням, констатує "НВ".

"Економічна правда" з посиланням на свої джерела повідомляє, що Кабмін підписав запит про дворічний мораторій на погашення євробондів на суму $3 млрд. Це рішення діятиме протягом наступних 24 місяців (тобто фактично виплати заморожуються до липня 2024 року). Як зазначається, уряд також відклав і виплати за випущеними у 2015 році ВВП-варантами, а умови виплат за варантами можуть змінити. Рішення Кабміну ще повинен погодити парламентський комітет з питань бюджету.

FT зазначає, що цей крок означатиме розворот для Києва — з початку повномасштабного вторгнення рф Україна підкреслювала намір повністю виконувати свої зобов`язання, щоб зберегти довіру міжнародних інвесторів та доступ до ринку.

Раніше у МВФ зазначили, що Україна «акуратно» обслуговує зовнішній борг. Фонд виступив за продовження виплат, закликаючи при цьому міжнародних партнерів підтримувати офіційний Київ грантовим фінансуванням.