ФРС вирішила підвищити ставку, у червні почне скорочувати портфель активів

Все про економіку та фінанси

ФРС США схвалила підвищення процентної ставки на піввідсотка до 0,75-1% і оголосила про плани з наступного місяця скорочувати свій портфель активів (сягає 9 трлн дол), намагаючись знизити інфляцію, максимальну за чотири десятиліття, пише The Wall Street Journal.

Ці кроки знаменують собою найагресивніше посилення грошово-кредитної політики ФРС на одній зустрічі за останні десятиліття, яке спрямоване на швидке зменшення стимулу, що сприяв зростанню цінового тиску.

ФРС, яка зазвичай піднімає процентні ставки з кроком в чверть відсотка, востаннє підвищувала ставки на півпункту в 2000 році.

Глава Федрезерву Джером Пауелл заявив на прес-конференції, що в ФРС в цілому погоджуються з тим, що в червні та липні, з огляду на поточні економічні умови, можуть бути виправдані додаткові підвищення ставки на півпункта. Це може підняти ставку до діапазону, який востаннє спостерігався у 2019 році, до того, як пандемія змусила американський центробанк відкрити свої монетарні крани, і означало б настільки агресивний темп посилення політики, якого не було з 1980-х років.

Наразі інвестори очікують, що ФРС підвищить ставку приблизно до 3,25% до кінця наступного року.

Представники ФРС також заявили, що почнуть скорочувати свої величезні запаси казначейських та іпотечних цінних паперів пасивно, дозволяючи погашення облігацій без реінвестування доходів у нові цінні папери, а не шляхом продажу їх на відкритому ринку.

Чиновники американського ЦБ дозволять щомісяця в червні, липні та серпні знижувати вкладення до 30 млрд дол у казначейських облігаціях та 17,5 млрд дол в іпотечних облігаціях. Після цього вони дозволять щомісяця вилучати 60 млрд дол у казначейських облігацій та 35 млрд дол в іпотечні цінні папери.

За підсумками березня споживча інфляція в США у річному вимірі становила 8,5%.

Серед факторів, які тиснуть на ціни, ФРС називає вторгнення РФ в Україну.