Франція та ще 4 країни ЄС закликають розслідувати зростання цін на газ в Європі

Все про економіку та фінанси

Група країн ЄС, куди увійшли Франція, Іспанія, Чехія, Румунія і Греція, запропонувала провести розслідування причин рекордного стрибка цін на газ в Європі. Журналіст агентства Bloomberg Хав`єр Блас в Twitter опублікував спільну заяву п`яти країн, пише Liga.net.

"Що стосується газу, необхідно вивчити функціонування європейського газового ринку, щоб зрозуміти, чому поточних газових контрактів недостатньо", – йдеться в заяві.

П`ять країн також закликали встановити загальні правила покупки газу, щоб пом`якшити різкий стрибок цін на газ. У заяві також міститься заклик до більшої координації в закупівлях газу для підвищення загальної позиції на переговорах.

Крім того, документ закликає до реформи оптового ринку електроенергії в ЄС. П`ятірка країн пропонує пов`язати тарифи на електроенергію з системою торгівлі квотами на шкідливі викиди, яка діє в Євросоюзі. Це, на їхню думку, дозволить прискорити перехід на більш екологічні джерела електроенергії, так як підвищить вартість вугілля.

У документі говориться, що це спільна заява міністрів економіки і фінансів цих п`яти країн.

6 жовтня, ціна листопадового ф`ючерсу на TTF на біржі ICE Futures досягла 133,125 євро за МВт/год, або $1594 за тисячу кубометрів, свідчать дані біржі.

Ціни на газ в Європі на торгах 5 жовтня встановили кілька історичних рекордів. На відкритті торгів у вівторок вона перевищувала $1200 за 1000 кубометрів, а до вечора піднялася до $1455 за 1000 кубометрів, піднявшись за один торговий день на $250.