ФОПи в 2021 році сплатили 34,8 млрд грн єдиного податку, - Opendatabot

Все про економіку та фінанси

За даними Opendatabot, фізичні особи-підприємці у 2021 році сплатили 34,8 млрд грн єдиного податку, що є рекордним показником за останні п`ять років, пише "БізнесЦензор".

Для порівняння: у 2020 році ФОПи заплатили 27,6 млрд грн єдиного податку, констатує Opendatabot.

"Рекорд пояснюється як збільшенням доходу ФОПів, так i зростанням кількості нових підприємців, а також тим, що вже відкриті ФОПи стали рідше закриватися. До кінця 2021 кількість ФОПів майже сягнула 2 млн бізнесів", – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, кількість фізичних-осіб підприємців у 2021 році зросла на 4% або на 83,26 тис., що є найбільшим приростом фопів за останні 5 років. Для порівняння, у 2020 році кількість фопів зросла на 1,2% або на 22,46 тис.

Більше половини приросту минулого року склали підприємці, що працюють у сфері ІТ.

"IT-фопи – найактивніша частина приватних підприємців у 2021 році, їх частка загального приросту серед усіх компаній склала більше половини (53%). IT-сфера зросла за рік на 44,5 тис. фопів-програмiстiв (+26%), чим не може похвалитися жоден інший вид діяльності", – йдеться у повідомленні.

На другому місці за приросту кількості зареєстрованих фізосіб-підприємців – бізнеси, що надають інформаційні послуги (+9 тис. або 24%). На третьому місці — фопи кафе та ресторанів (+6 тис. або +10%).

Кількість зареєстрованих підприємців, що займаються роздрібною торгівлею, зросла минулого року на 7 тис., що, втім, становить лише 1% їх загальної кількості.

Водночас кількість деяких видів фопів навпаки зменшилась. Зокрема, значно скоротилась кількість фопів, що займаються поштовою та кур’єрською діяльністю (на 8,5%). Негативну динаміку показали також такі групи підприємців, як авіаційний транспорт (-8%), діяльність у сфері радіомовлення та телевізійного мовлення (-8%), складська діяльність (-5%) та оптова торгівля (-2%). Всi цi групи фопів демонструють падіння показників уже другий рік поспіль.