Фондовий ринок США з середини лютого впав на 30%

Все про економіку та фінанси

Американські фондові індекси S&P 500 та Dow Jones в п’ятницю впали на понад 4%. Для них це був найгірший тиждень з жовтня 2008 року. Із середини лютого вони вже втратили 30%, пише The Wall Street Journal.

В останні дні на фоні поширення коронавірусу та спроб запобігти цьому через різні обмежувальні заходи інвестори подекуди виходили навіть з активів, які традиційно вважалися найбільш безпечними (як-то держоблігації США, золото).

"На відміну від 2008 року, тут немає де сховатися, - констатує Скотт Мартін, головний директор з інвестицій Kingsview Wealth Management. - Ніхто не хоче володіти чимось іншим, крім грошових коштів”.

За прогнозами Goldman Sachs, ВВП США в ІІ кварталі впаде на 24%.

Законодавці у Вашингтоні працюють над величезним пакетом стимулів для полегшення удару від пандемії; він охоплює допомогу бізнесу та фізичним особам і може становити 1 трлн дол.

Федрезерв США також вжив агресивних заходів для зменшення напруги на ринку. Він запропонував тимчасово надати мільярди доларів за майже нульовими ставками іншим центробанкам, що борються з дефіцитом доларів у різних частинах світу.

Деякі аналітики вважають, що кроки ФРС та інших центральних банків мають стабілізуючий ефект.

"Всі заходи, які центральні банки вживали за останній тиждень, почали вводитись у систему та покращувати ліквідність", - сказала Сеема Шах, головний стратег компанії Principal Global Investors.