Фондовий ринок США: для Nasdaq і S&P це був найгірший тиждень з початку пандемії

Все про економіку та фінанси

Усі три основні американські фондові індекси впали в п’ятницю: індекс S&P 500 втратив 1,9%, Dow Jones - 1,3%, Nasdaq - 2,7%. За тиждень Nasdaq впав на 7,55%, S&P 500 - на 5,7%, Dow – на 4,6%. Таким чином, індекси S&P 500 та Nasdaq завершили найгірші тижні з березня 2020 року, а Dow Jones - з жовтня 2020 року, пише The Wall Street Journal.

У 2022 році фондові індекси падають три тижні поспіль, оскільки інвестори стурбовані перспективою підвищення процентних ставок та знижують інтерес до до ризикованих активів.

Так, перспектива підвищення ставок особливо вдарила по акціях високотехнологічних компаній і акціях збиткових структур, штовхаючи, зокрема, Nasdaq на територію корекції. При цьому нафта та дохідність державних облігацій у 2022 році зросли, а криптовалюти впали (зокрема, біткоїн - на 11% до $36 689).

Інвестори очікують, що ФРС кілька разів підвищить процентні ставки цього року для боротьби з інфляцією. Минулого тижня голова ФРС Джером Пауелл назвав високу інфляцію «серйозною загрозою» для повного відновлення економіки. Дані показали, що споживчі ціни в грудні злетіли приблизно до максимуму за чотири десятиліття. Водночас навіть за умови підвищення процентні ставки залишаться на рівні історичних мінімумів.

Напруга між Росією та НАТО також впливає на настрої ринку, вважають інвестори.