ФГВФО судиться за 1,4 млрд грн з компаніями, не чужими Медведєву

Все про економіку та фінанси

Господарський суд м. Києва розглядає позов ліквідатора банку «Фінанси та кредит» (раніше цю фінустанову контролював К. Жеваго) до ТОВ "Група "Український Стандарт", ТОВ "Компанія "Еко-Буд Сервіс" і ТОВ "Конті Інвест" щодо стягнення 1,416 млрд грн. Відповідне провадження по справі було порушене 08 квітня. Судове засідання призначене на 19 травня.

За даними держреєстру, до числа засновників і ТОВ «Група «Український Стандарт», і ТОВ «Конті Інвест» входить, зокрема, ТОВ «КУА «Сіті Кепітал».

Неофіційно цю структуру пов’язують, зокрема, з Віктором Поліщуком – власником/співвласником торгової мережі «Ельдорадо», «Технополіс», ТРЦ «Гуллівер» (Gulliver), банку «Михайлівський» (через ТОВ «Екосіпан», яке, до речі, мало намір придбати в Олександра Януковича «Всеукраїнський банк розвитку», який зараз на ліквідації). За неофіційними даними, його дружина – племінниця дружини російського прем’єра Медведєва.

В офіційному переліку учасників (засновників) ТОВ «КУА «Сіті Кепітал» В. Поліщук не фігурує. Водночас показовими можуть бути такі факти.

По-перше, згідно з держреєстром, на 31.12.2014 до числа засновників ТОВ «Екосіпан», крім Віктора Поліщука й входила в т.ч. Шевченко Анна Ігорівна. Крім того, ця особа на вказану дату також була одним з учасників (засновників) ТОВ «КУА «Сіті Кепітал».

По-друге, в ТРЦ «Гуллівер» (м. Київ, вул. Спортивна площа, 1-а) зареєстроване ТОВ «Гулівер Холл». Наразі серед його засновників значиться, зокрема, Декет Марина Іванівна. На 31.12.2014 вона фігурувала і в групі учасників ТОВ «КУА «Сіті Кепітал». Водночас на 31.12.2014 серед засновників ТОВ «Гулівер Холл» були ще й Кендзьора Володимир Ігорович і Трощенко Ірина Олександрівна, які сьогодні – серед учасників ТОВ «КУА «Сіті Кепітал».

Ще такий блок.

Серед засновників згаданого ТОВ «Група «Український стандарт» фігурує також Веселов Сергій Олегович. У 2012 році та 2013 році він зайняв 57-е та 53-е місце в рейтингах найзаможніших українців за версією журналів Forbes і Корреспондент. Як писали ці видання, на початку бізнес-шляху С. Веселов здавав в оренду літак Іл-86, який був придбаний спільно з майбутнім міністром ЖКГ Олексієм Кучеренком; у 1990-х торгував газом як один з молодших компаньйонів І. Бакая; був партнером К. Жеваго по Полтавському ГЗК та АвтоКрАЗу; мав (і має?) частку в «Гулівері».

До речі, серед засновників ТОВ «Група «Український стандарт» є і ТОВ «Трипільське підприємство «Пролетарська правда», кінцевий бенефіціар якого Кучеренко Андрій Юрійович. Особа з таким ім’ям була помічником згаданого Олексія Кучеренка – в часи його нардепства.

P.S. За неофіційними даними газети «Дзеркало тижня. Україна», Ощадбанк на пільгових умовах нібито реструктуризував кредити на суму близько 20 млрд грн. для компаній, нібито пов’язаних з В. Поліщуком і групою бізнесменів, яких він представляє. Глава правління Ощадбанку Андрій Пишний цю інформацію журналістам і не підтвердив, і не спростував, посилаючись на банківську таємницю.

Про фінансовий стан згаданого вище банку «Михайлівський» читайте тут.

Збиток банку "Фінанси та кредит" у І кварталі 2016 року склав 9,54 млрд грн, а за підсумками 2015 року - 21,05 млрд грн (у 2014 році - 215,7 млн грн).

За даними Фонду гарантування, станом на 01 квітня вкладникам банку "Фінанси та кредит" було виплачено 9,74 млрд грн, або 93,2% суми, яка підлягає виплаті в межах гарантійної суми. Як анонсували у Фонді, виплати вкладникам "Фінанси та кредит" мають відновитися в першій половині травня.

Як відомо, з огляду на нестачу власних надходжень у Фонду гарантування, він здійснює виплати вкладникам банків-банкрутів, передусім, за рахунок емісійних коштів НБУ, який надає позики Фонду та монетизовує держоблігації, випущені для Фонду Мінфіном. Що в свою чергу тисне на ціни (розкручує інфляції) та курс (провокує девальвацію).

Finbalance