Фонд держмайна змінив алгоритм розрахунку автоматичної оцінки землі

Все про економіку та фінанси

Фонд держмайна повідомив, що в співпраці з Мінагрополітики та Держгеокадастром доопрацював функціонал сервісу автоматичної оцінки нерухомості, пише "БізнесЦензор".

Зазначається, що в роботі сервісу покращилася якість розрахунків оціночної вартості земельних ділянок та нерухомості в тих локаціях, де були відсутні аналоги для її розрахунку.

У Фонді пояснили, що раніше ключова проблема полягала в тому, що оціночна вартість деяких земельних ділянок розраховувалася некоректно. Це в свою чергу створювало незручності для учасників ринку землі, адже, виходячи з показника оціночної вартості, вираховується податок при купівлі-продажу земельної ділянки. Крім того, вартість її продажу не може бути нижчою від її оціночної вартості.

"Сервіс автоматичної оцінки – дуже зручний інструмент, який може істотно спростити і здешевити укладення угоди для сторін. Але через недостатню кількість угод для порівняння та некоректне внесення до бази інформації про деякі угоди в роботі сервісу траплялися випадки некоректного обчислення оціночної вартості. Ситуація ускладнюється тим, що середні ціни можуть спотворюватися окремими угодами, де сільськогосподарські землі купуються за цінами для несільськогосподарських земель, із прицілом на їх використання для інших потреб", – зазначив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко.

За словами заступниці голови Фонду держмайна Юлії Бєлової, сервіс автоматичної оцінки постійно наповнюється даними з реальних угод на ринку та покращується фахівцями Фонду для створення ефективного й безкоштовного інструмента визначення вартості нерухомості.

Вона також додала, що змінилися на краще алгоритми розрахунку оціночної вартості як земельних ділянок, так і деяких типів житлової нерухомості, зокрема, гуртожитків.

Нагадаємо, Фонд держмайна запустив сервіс автоматичної оцінки нерухомості у червні 2021 року.