Фонд держмайна втретє скасував аукціон з продажу ОГХК

Все про економіку та фінанси

Фонд держмайна повідомив, що скасував аукціон з приватизації АТ "Об’єднана гірничо-хімічна компанія", який мав відбутися 20 грудня, пише "БізнесЦензор".

Зазначається, що до Фонду держмайна надійшли дві заявки на участь в аукціоні. Водночас одна з них не відповідала вимогам чинного законодавства.

"Таким чином, через невідповідність вимогам Закону України "Про приватизацію державного та комунального майна" заявки одного з двох претендентів на участь в аукціоні, торги не можуть бути проведеними за наявності лише одного учасника", – наголосили в пресслужбі.

Дату проведення нового аукціону з приватизації ОГХК визначать та оголосять пізніше.

Нагадаємо, що ОГХК виставлялася на аукціон 31 серпня, на участь у ньому подали заявки три претенденти, проте ФДМУ не допустив двох із них, у зв`язку з чим скасував продаж. Стартова ціна на повторному аукціоні залишилася незмінною – 3,7 млрд грн.

Тоді голова Фонду Дмитро Сенніченко заявляв, що потенційним інвесторам надали замало часу для підготовки документів і перенесення аукціону на два місяці має виправити цю ситуацію. Хоча в червні 2021 року він заявляв, що приватизація "Об`єднаної гірничо-хімічної компанії" зацікавила понад 10 інвесторів, більшість із них – іноземні компанії.

Пізніше аукціон призначили на 29 жовтня, але і його згодом скасували. Тоді до Фонду держмайна надійшло дві заявки на участь в аукціоні, проте одна з яких не відповідала вимогам чинного законодавства.

Серед фінансових умов приватизаційного конкурсу інвестувати щонайменше 400 млн грн у модернізацію підприємства. Серед інших умов: не звільняти працівників протягом шести місяців та забезпечити соціальні гарантії перед працівниками, надавати воду комунальним підприємствам-споживачам.