Фонд держмайна пропонує продати "Центренерго" з держшахтами одним лотом

Все про економіку та фінанси

Фонд держмайна України (ФДМУ) пропонує продати "Центренерго" разом із державними шахтами одним лотом, для чого домагається відповідних змін у законодавстві, повідомила в.о. глави ФДМУ Ольга Батова в інтерв`ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Потрібно зробити невелику зміну до закону, щоб ми мали право продавати одним лотом (пулом) кілька об`єктів, і таким чином ми просто виставимо одним лотом "Центренерго" та шахти", – сказала Батова, зазначивши , що норму про продаж одним пулом кількох об`єктів Фонд додав до законопроєкту №4572 про сприяння залученню інвестицій у процесі приватизації та оренди державного та комунального майна, ухвалений 15 липня у першому читанні.

Водночас вона назвала помилковим рішення об`єднати ПАТ "Центренерго" із шахтами у вертикально інтегровану компанію для подальшого продажу.

"Два роки тому було прийнято рішення зробити вертикально інтегровану компанію, об`єднавши "Центренерго" та шахти, і потім саме її виставити на приватизацію. Але, на мою думку, рішення було помилковим, бо на всіх шахтах – борги, арешти, а у "Центренерго" "- інші акціонери, кредитори, дебітори. Шахти є державними підприємствами, а "Центренерго" акціонерним товариством", - пояснила глава ФДМУ.

За її словами, процес об`єднання в одну юридичну особу цих об`єктів – це тривала процедура, пов`язана із великими ризиками, зокрема, "ризиком включити у вертикально інтегровану компанію якусь зайву шахту, яка б просто вбила бізнес".

Водночас, на її думку, продаж кількох об`єктів одним лотом надасть можливість коригувати умови приватизації залежно від інтересу інвесторів.

"А так можна буде виставити на аукціон "Центренерго" з п`ятьма шахтами. Не буде продаватися - приберемо одну шахту і продамо з чотирма. Це дуже зручний механізм. Так можна продавати готелі, щоб це було цікавіше інвестору, оскільки мережевий гравець навряд чи захоче купити один об`єкт", – зазначила Батова.

Вона також висловила припущення, що "Центренерго" може бути продано серед великих об`єктів до повного завершення воєнного стану поряд із Об`єднаною гірничо-хімічною компанією.

"Можливо ще "Центренерго", оскільки зараз, з урахуванням відкриття продажу електроенергії на експорт, це буде цікавіший об`єкт", - зазначила глава приватизаційного відомства.