Фонд держмайна продав завод "Більшовик" за 1,4 млрд грн: серед покупців - Хмельницький

Все про економіку та фінанси

Компанія "Дженерал Комерс" перемогла на аукціоні з приватизації АТ "Перший київський машинобудівний завод" (колишній завод "Більшовик"). Компанія погодилася купити завод за 1,43 млрд грн, пише Liga.net.

Стартова ціна об`єкта становила 1,38 млрд грн.

Компанія "Дженерал Комерс" пов’язана з групою UFuture Василя Хмельницького та Андрія Іванова, пише "НВ".

Згідно з держреєстром, директором компанії є Ігор Хижняк, засновниками - Володимир Долгополов, AB Pillar Holding (Сy) Limited та інвестфонд Ларам Сістем. Офшорну компанію AB Pillar Holding (Сy) Limited ЗМІ неодноразово пов’язували із Хмельницьким. Вона, зокрема, фігурувала, у розслідуванні каналу "Настоящее время" про активи бізнесмена в окупованому Криму.

За словами В. Хмельницького, новим власником заводу АТ "Перший київський машинобудівний завод" став консорціум, до складу якого входить "А-Девелопмент" Олексія Баранова та девелопер UDP Андрія Іванова та Василя Хмельницького.

В. Хмельницький каже, що на місці заводу має з`явитися "інноваційна інфраструктура".

Конкурентами "Дженерал Комерс" були компанія "Інвест новації" та "ІДК Каскад", яку пов`язують з Віталієм Хомутинником.

У Фонді держмайна зазначили, що покупець має право перенести виробничі потужності заводу на його філію у Жашкові (Черкаська область).

Серед раніше заявлених умов приватизації заводу – збереження основних видів діяльності та погашення боргів на суму 500 млн грн. (кредити, зарплати, держбюджет).

Також новий власник повинна буде інвестувати 57 млн грн у ремонт та модернізацію промислового майданчика заводу у Жашкові (Черкаська область).

АТ "Перший київський машинобудівний завод" (завод Більшовик) було засновано у 1882 році швейцарцем Яковом Гретером та інженером Філіппом Мозером. Це було одне з найбільших підприємств Східної Європи зі створення великого обладнання для переробки гуми, пластмас та їхніх відходів. Завод виробляв пластмасові труби, дерево-полімерні листи, ротори та циліндри та продукцію для Міністерства оборони СРСР. Після розпаду СРСР діяльність заводу почала різко спадати.

Наразі основний вид діяльності "Більшовика" – здавання приміщень в оренду, заявили у ФДМ. 80% майна заводу – в аварійному стані, із 20 цехів використовують лише три. Дохід за 2020 рік – 84,2 млн. грн. Збиток – 22,4 млн. грн. Борги заводу – понад 500 млн грн. Розташований біля станції метро Шулявська.