Фонд держмайна продав Калуську ТЕЦ за 801 млн грн

Все про економіку та фінанси

Компанія "Костанза" перемогла на аукціоні з приватизації Калуської ТЕЦ. Компанія купила майновий комплекс за 801 млн грн. Це більш ніж утричі вище за стартову ціну, свідчать дані аукціону на "Прозорро.Продажі", пише Liga.net.

За даними держреєстру, "Костанза" зі статутним капіталом 140 тис грн зареєстрована  в селі Комишувате Донецької області у 2015 році. Основний вид діяльності – оптова торгівля. Власниками компанії вказані Сергій Алабаш та Лариса Похила.

Загалом в аукціоні взяли участь сім компаній. Компанія "Південь Енерго Збут" запропонувала 800 млн грн на аукціоні, "Ландхоф" – 715 млн грн. Серед учасників аукціону була і компанія "Укрдонінвест" Віталія Кропачова, яка пропонувала 353,3 млн грн. Близька до Ігоря Коломойського "Юнайтед Енерджі" пропонувала 350 млн грн. Також брали участь в аукціоні компанії "Інтер Газ" із пропозицією у 232,461 млн грн та ПрАТ "Черкаське хімволокно" Анатолія Шкрибляка з пропозицією у 232,46 млн грн.

Основні активи ТЕЦ знаходяться у місті Калуш на вул. Промислова, 1. До них належить: головний корпус, бункер вугілля, ацетилокиснева генераторна, електромережа, залізнична колія та інше майно держпідприємства.

Згідно з документацією, станом на кінець вересня прострочена кредиторська заборгованість підприємства склала 214,069 млн грн, поточна – 230,38 млн грн, з яких 5,1 млн грн – борги із заробітної плати, податки із зарплати – 1,23 млн грн, інша кредиторська заборгованість – 224,047 млн грн.

Покупець Калуської ТЕЦ буде зобов`язаний зберегти основний вид діяльності підприємства щонайменше 5 років. Крім того новий власник повинен погасити борги із заробітної плати та борги перед бюджетом, прострочену кредиторську заборгованість компанії.

До 2019 року власником ТЕЦ була державна компанія "Укрінтеренерго". У травні 2019 року Калуську ТЕЦ передали у комунальну власність м. Калуш. У вересні 2019 року Кабмін повернув ТЕЦ у державну власність.

У травні 2021 року Кабмін затвердив новий статут держпідприємства Калуська ТЕЦ-Нова, згідно з яким функції управління цілісним майновим комплексом ТЕЦ здійснював уряд.