Fitch погіршило прогноз для ПУМБ Ахметова зі "стабільного" на "негативний"

Все про економіку та фінанси

Агентство Fitch підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту емітента ПУМБ на рівні “В”, але переглянуло прогноз зі “стабільний” на “негативний”.

Як зазначається, негативний прогноз відображає очікування аналітиків Fitch щодо посилення тиску на фінансовий профіль банку в складних операційних умовах.

За їх оцінками, якість активів ПУМБ є слабкою. Вони очікують погіршення стану позичальників, що призведе до знецінення їх боргових зобов’язань.

Також експерти прогнозують зниження прибутковості банку й тиск на капітал через ризикові активи.

Fitch вважає, що ПУМБ може витримати “помірний тиск на ліквідність”

На думку агентства, враховуючи частку банку на ринку, він не може розраховувати на підтримку держави в надзвичайних умовах.

Додамо, що 28 квітня збори акціонерів ПУМБ ухвалили рішення про виплату дивідендів за результатами діяльності в 2019 році у розмірі 2 млрд грн.

Нагадаємо, в кінці березня енергохолдинг ДТЕК (який, як і ПУМБ, підконтрольний Рінату Ахметову) попередив кредиторів про технічний дефолт та заявив про потребу в реструктуризації боргових зобов’язань.

P.S.

Агентство Fitch підтвердило довгостроковий рейтинг Приватбанку, Ощадбанку, Укрексімбанку, Укргазбанку, Креді Агріколь Банку, Прокредит Банку, Правекс Банку на рівні "В" та переглянуло прогноз з "позитивного" на "стабільний".

У своїх оцінках Fitch опирається на можливість отримання цими фінустановами підтримки від власників (для перших чотирьох банків - це держава, для решти трьох - іноземні акціонери).