Фірташ встановив річний тариф на газ для населення - 7,99 грн

Все про економіку та фінанси

Найбільший постачальник газу - компанія "Йе Енергія" Дмитра Фірташа і близько 20 постачальників, що працюють під брендом "Твій Газзбут" - встановили єдиний тариф для населення "Твій газ річний" в розмірі 7,99 грн/куб.м (з ПДВ), пише "Інтерфакс-Україна".

Аналогічна ціна оголошена компаніями також в рамках тарифу "Твій газ місячний".

Тарифи також опублікували дві компанії з Маріуполя: ТОВ "Маргаз" - 12,58 грн/куб.м на рік і 9,9 грн/куб.м на травень, і ТОВ "Азовгаз" - відповідно 12,9 грн/куб.м і 10,4 грн/куб.м (скрізь - з ПДВ).

Зокрема, ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України", що є також постачальником останньої надії, на кінець суботи тариф не оприлюднила.

Як повідомлялося, в суботу постачальники газу почали оголошувати ціну ресурсу для населення в межах обов`язкового річного пакета. Раніше в цей день базовий річний тариф оголосило ТОВ "Торгова електрична компанія" ("ПЕК", Київ), встановивши тариф у розмірі 10,8 грн/куб.м з ПДВ, але без врахування транспортування, а також ТОВ "Чернівецька обласна енергопостачальна компанія" - 13,5 грн/куб.м з ПДВ і транспортуванням.

Енергорегулятор НКРЕКП 7 квітня вніс зміни до правил і типової угоди поставки природного газу, згідно яких постачальники газу зобов`язані до 25 квітня оприлюднити на своїх вебсайтах ціну газу і іншу інформацію про річну пропозицію.

Термін дії базової річної пропозиції не залежить від початку поставки газу споживачеві і триває до 30 квітня. Постачальник упродовж періоду дії базової річної пропозиції не має права підвищувати ціну.

НАК "Нафтогаз України" і "ЙЕ Енергія", яка є оптовим постачальником і для низки регіональних газзбутів під брендом "Твій Газзбут", наприкінці березня підписали угоду про купівлю-продаж природного газу, зазначивши, що це дозволить учасникам ринку запропонувати населенню ресурс за фіксованою ціною протягом року.

У квітні найнижчим був тариф ТОВ "Мегаватт енерго сервісна компанія" (м.Луцьк) - 6,7 грн/куб.м, найвищим - тариф ТОВ "Азовгаз" - 8,85 грн/куб.м.

P.S.

Як пише "БізнесЦензор", проект "ГазПравда" (пов`язаний з групою "Нафтогаз") зібрав дані газопостачальних компаній щодо їх річних фіксованих пропозицій, на які вони автоматично переведуть своїх клієнтів, що дотепер користувалися місячними тарифними планами.

Як зазначається, на 26 квітня найнижчі річні ціни – від 7,88 грн до 7,96 грн за кубометр запропонували 4 компанії: 7,88 грн за кубометр - ДП «Евода трейд» КП «Луцькводоканал»; 7,89 грн - ТОВ «Черкасигаз збут» і ТОВ «Уманьгаз збут»; 7,96 грн – Газопостачальна компанія «Нафтогаз України».

По 7,98 грн за кубометр газ продаватимуть ТОВ «Волиньелектрозбут» і ТОВ «Закарпаття Енергозбут».

Низка регіональних газзбутів оприлюднили єдину ціну в 7,99 грн за кубометр.

Пропозиції решти компаній коливаються від 8,2 грн до 12,9 грн за кубометр. І лише декілька компаній встановили значно вищі цінники: аж 13,5 грн за кубометр.