Фірма з орбіти Кропачова відсудила в "Центренерго" 333 млн грн

Все про економіку та фінанси

4 серпня Північний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу “Центренерго” та залишив без змін рішення Госпсуду м. Києва від 18.03.2020 (у справі №910/10458/19), яким було задоволено позов ТОВ "Шахтарськтранс" і стягнуто з “Центренерго” 332,7 млн грн заборгованості за поставлене вугілля.

У держреєстрі засновником ТОВ "Шахтарськтранс" вказаний Віктор Медведєв.

Разом з тим, ЗМІ пов’язували вказану структуру в т.ч. з Віталієм Кропачовим (вважався близьким до Ігоря Кононенка за часів президентства Петра Порошенка).

Як писав Finbalance, 03.07.2020 Госпсуд м. Києва частково задовольнив позов ТОВ "Укрдонінвест Трейдінг" (кінцевий бенефіціар - В. Кропачов) до ПАТ “Центренерго” в справі №910/13114/19 та вирішив стягнути з відповідача на користь позивача 1,44 млрд грн, у т.ч. 642,5 млн грн - вартість фактично поставленого вугілля і 717,3 млн грн - штраф “за неприйняте вугілля” (цитата).

Нагадаємо, 03.12.2019 Верховний Суд залишив без змін рішення судів нижчих інстанцій, якими було закрито провадження в справі №15/76-б-43/624-б про банкрутство ПАТ “Центренерго”.

Глава Фонду держмайна Ігор Сенниченко заявляв, що збиток “Центренерго” за 2019 рік склав 2 млрд грн, а кредиторська заборгованість компанії - близько 4 млрд грн. За його словами, якщо порівняти активи "Центренерго" і заборгованість, то компанія має від’ємну вартість 1,4 млрд грн.

Збиток “Центренерго” за перше півріччя 2020 року - 493 млн грн.

У липні "Центренерго" повідомляло, що почало отримувати вугілля від ДТЕК Ріната Ахметова, але зауважувало, що не хоче купувати його за формулою “Роттердам+”. Перед цим, за даними ЗМІ, "Центренерго" купувало газ і вугілля (у т.ч. російське) в структур з орбіти Ігоря Коломойського.

На днях була інформація, що “Центренерго” продало електроенергію для компанії, пов’язаної з І. Коломойським, за ціною, нижчою від собівартості.

Також “Центренерго” заявило, що почало купувати вугілля у приватних компаній за ціною, яка нижча, ніж у ДТЕК Ахметова.

ЗМІ писали, що “Центренерго” завдяки маніпуляціям на ринку заробляє на електроенергії, яку виробляє “Енергоатом”. Коментар “Центренерго” з цього приводу - тут.

За даними "Центренерго", Ощадбанк відмовився надавати компанії кредит для закупівлі палива.

78% акцій “Центренерго” належать Фонду держмайна. Глава ФДМУ зазначав, що приватизація “Центренерго” планується на ІІ квартал 2021 року.