Фінкомітет ВР підтримав на перше читання законопроект про корпуправління в банках

Все про економіку та фінанси

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав законопроєкт №4367, яким пропонуються зміни до закону "Про банки і банківську діяльність" та інших законів, і рекомендував парламенту ухвалити його за основу, повідомляє НБУ.

Як зазначається, законопроєкт розроблений для гармонізації вимог до банків/банківських груп із сучасними світовими стандартами.

НБУ наводить такий перелік новацій, які пропонуються законопроєктом №4367:

- зміцнення корпоративного управління в банках через посилення відповідальності ради та правління за ухвалені рішення, установлення додаткових вимог до членів ради та правління банку, зокрема щодо колективної придатності кожного з органів управління (ради та правління);

- підвищення вимог до організації системи внутрішнього контролю, зокрема управління ризиками;

- запровадження нової структури капіталу банку (включно з буферами капіталу) та встановлення вимог до достатності ліквідності;

- розширення повноважень Національного банку у сфері нагляду через здійснення ризик-орієнтованого нагляду, забезпечення оперативного реагування на погіршення стану платоспроможності та ліквідності банку.

Раніше глава НБУ Кирило Шевченко повідомляв, що Нацбанк доопрацює законопроект про вдосконалення корпоративного управління в банках.

"Під час роботи місії ми домовилися дещо доопрацювати цей законопроект (4367), над чим зараз і працюємо", - сказав керівник центробанку.

К. Шевченко нагадав, що цей законопроект є структурним маяком для продовження співпраці з МВФ. Його вніс до парламенту в листопаді 2020 року голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

"Окрім цього, під час місії з фондом ми почали розробляти зміни до закону про НБУ, які більше стосуються взаємодії між Радою та правлінням Нацбанку", - зазначив К. Шевченко.

Він додав, що цих змін немає в переліку структурних маяків, але їх розробляють з урахуванням рекомендацій фонду.