Фіала: інфляція в 2022-му буде 20%, ВВП впаде на 30%, якщо війна затягнеться до кінця року

Все про економіку та фінанси

ВВП України у 2022 році впаде на 30% за умови затяжної війни до кінця року, а за умови перемир`я та можливого відкриття портів – на 22-25%, прогнозує глава Dragon Capital Томаш Фіала, пише "Інтерфакс-Україна".

"Це буде великий удар по економіці - її втрати становитимуть 30% ВВП, якщо не буде перемир`я і війна триватиме весь рік. А якщо буде перемир`я, то ми прогнозуємо спад економіки на 20%", - сказав він під час Global Outlook: Economic Frontline, організованої Європейською бізнес-асоціацією у вівторок.

Говорячи про прогнозовану девальвацію гривні, Фіала зазначив, що певна девальвація буде, але не "надто драматична". Інфляція в Україні очікується на рівні 20% у 2022 році.

Він зазначив, що компанія не очікує цього року повернення своїх інвестицій. Найближчим часом компанія планує підвищити зарплати після їх зниження внаслідок повномасштабної війни Росії проти України.

"Три наші склади потрапили під бомбардування і майже повністю згоріли", – сказав Фіала.

Він зазначив, що завдяки успіхам української армії Dragon Capital вдалося перезапустити роботу бізнесу, й зараз він працює на 30-70% довоєнного рівня.