ФГВФО: зірвано продаж активів, у заставі по яким і Кременчуцький м`ясокомбінат Жеваго

Все про економіку та фінанси

Фонд гарантування заявив, що готує документи для звернення до правоохоронних органів щодо ситуації, що склалася навколо продажу пулу з якірним активом у вигляді Кременчуцького м’ясокомбінату. Як зазначається, причиною такого рішення стало “грубе порушення умов аукціону з боку організатора торгів – «Універсальної товарно-сировинної біржі», яка допустила до участі в аукціоні одного з учасників без оплати ним гарантійного внеску” (цитата).

Цим учасником є компанія ТОВ «Бізнесресурс-Україна», яка стала переможцем голландського аукціону, запропонувавши за пул понад 304 млн грн і таким чином, у два рази перевищила ціну найближчого конкурента. Однак ця компанія не заплатила за придбаний пул, хоча мала на це цілий місяць, констатує ФГВФО.

Нагадаємо, відповідний аукціон відбувся в листопаді. На продаж був виставлений пул активів чотирьох банків-банкрутів (ВТБ Банку, Дельта Банку, Фідобанку, “Фінанси та кредит”) на 3,9 млрд грн (у т.ч. по тілу кредитів - 1,1 млрд грн, відсотки - 1,4 млрд грн, штрафи - 1,4 млрд грн). Йшлося про права кредитної вимоги в т.ч. до ПАТ “Кременчукм`ясо”, ПАТ “Стахановський вагонобудівний завод”, ПрАТ “Креатив” тощо.

У держреєстрі засновником ТОВ “Бізнесресурс-Україна” вказана Ельвіра Гаврилова.

ФГВФО зауважує, що у випадках відмови компанії сплачувати за лот, згідно з регламентом торгів, Фонд має стягнути гарантійний внесок та визнати переможцем учасника, який надав другу за величиною цінову пропозицію.

“У даному випадку – це компанія «Інвестохіллс Веста», яка запропонувала 150,5 млн грн. Однак виявилось, що компанія ТОВ «Бізнесресурс-Україна» такий гарантійний внесок взагалі не робила з мовчазної згоди на те біржі - організатора торгів.

З огляду на грубе порушення умов участі в аукціоні, Фонд гарантування вважає його спотвореним та скасовує його результати. У діях організатора та учасників торгів вбачаються ознаки можливої умисної змови. Фонд звернеться до правоохоронних органів для з’ясування обставин і у разі доведення цих фактів причетні до махінацій понесуть відповідальність.

Фонд засуджує будь-які спроби заволодіти активами, виставленими на продаж, в обхід прозорої та конкурентної боротьби, оскільки саме вона забезпечує максимальні надходження коштів, що спрямовуються на задоволення вимог кредиторів неплатоспроможних банків”, - резюмує ФГВФО.