ФГВФО: Укрексімбанк погодив продаж активів Дельта Банку для Веревського, НБУ ще думає

Все про економіку та фінанси

Заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів Світлана Рекрут під час круглого столу заявила, що у ФГВФО відсутні юридичні підстави не підписувати договір за підсумками торгів 7 червня на аукціоні DebtX щодо продажу для компанії "Скай" Андрія Веревського кредитів Дельта Банку, за якими в заставі перебувають "Іллічівський олійножировий комбінат", Іллічівський зерновий порт, Одеський масложировий комбінат та ряд інших об`єктів масложирової галузі, пише УНІАН.

«Ми ще раз повторюємо, що конкурс був прозорим і регламент не був порушений», - сказала вона.

За словами Рекрут, зниження ціни продажу пулу активів до 182,5 млн грн на червневому аукціоні, порівняно з 906 млн грн, що переможець торгів - фінансова компанія «Скай» - готова була [запропонувати] на березневому аукціоні, який скасував суд, викликало підозру у змові і ФГВФО зараз узгоджує підсумки з заставними кредиторами – Укрексімбанком і НБУ.

Вона повідомила, що компанія «Скай» вже сплатила лот, Укрексімбанк погодив угоду, а рішення Нацбанку очікується до кінця липня.

Рекрут резюмувала, що ситуація з торгами з продажу пулу кредитів «Дельта Банку», особливо, скасування судом результатів конкурсу негативно впливає на інвестиційний клімат в Україні.

Нагадаємо, 7 червня ФГВФО на майданчику The Debt Exchange продав зобов`язання за кредитними договорами «Дельта Банку» за 182,5 млн грн. Стартова ціна становила 868,8 млн. гривень і в ході торгів ціна знизилася майже на 80%. Переможцем аукціону стала фінансова компанія «Скай», кінцевим бенефіціаром якої є власник «Кернел Груп» Андрій Веревський. Вона ж у березні 2019 перемогла в аукціоні, погодившись заплатити 906 млн грн за активи «Дельта Банку», однак угоду заблокував Окружний адміністративний суд Києва за позовом фінансової компанії «Октант», яка навіть не брала участь в торгах. До цього Фонд гарантування 10 разів безуспішно намагався продати цей пул активів через ProZorro