ФГВФО скасував продаж для людей Жеваго його боргів на 656 млн грн з дисконтом 77%

Все про економіку та фінанси

За даними системи “Прозорро.Продажі”, 25 квітня Фонд гарантування скасував рішення про визнання ТОВ «Фінансова компанія “Фінтакт” переможцем “голландського” аукціону від 27 березня з продажу прав вимоги банку “Фінанси та кредит” за низкою кредитних договорів на 656 млн грн.

Натомість новим переможцем аукціону був визнаний інший його учасник - ТОВ “ФК “Інтегріті”. Відповідний протокол було підписано 02 травня. Наразі стан виконання угоди означений як “очікується підписання договору”.

Як писав Finbalance, цінова пропозиція ТОВ “Фінансова компанія “Фінтакт” становила 152 млн грн (відповідно дисконт становив 77%). У ТОВ “ФК “Інтегріті” - така ж сума.

У заставі по кредитам, які продає ФГВФО, - у т.ч. офісний центр площею 3115 кв. м. за адресою м. Київ, бульвар Тараса Шевченка; нежилі приміщення площею 498,60 кв. м. і 430 кв. м. у м. Київ по вул. Володимирська і вул. Червоноармійська; майновий комплекс площею 28629,5 кв. м. за адресою Запорізька обл., м. Токмак, вул. Куйбишева; майновий комплекс і устаткування за адресою Луганська обл., м. Стаханов, вул. Чайковського; нежитлові приміщенні в Полтаві, Комсомольську, Луганську, Краснодоні тощо.

Як випливає з судових матеріалів, боржниками по вказаним кредитним угодам є у т.ч. ПрАТ «Ініціатор+», ТОВ «Ініціатор-Ріелті», ПАТ «Київсоюзшляхпроект», ПАТ «Стахановський завод технічного вуглецю». Ці структури пов’язані з нардепом Костянтином Жеваго, який був власником збанкрутілого банку “Фінанси та кредит”.

Як зауважував Finbalance, в засновників ТОВ “Фінансова компанія “Фінтакт” (яке спершу було визнане переможцем електронного аукціону) теж простежувався зв’язок з К. Жеваго, як випливає з даних офіційних держреєстрів.

У держреєстрі засновником ТОВ “ФК “Інтегріті” вказане ТОВ “Дізажіо”, а кінцевим бенефіціаром - Косенкова Оксана Вікторівна.

За даними Фонду гарантування, на 01.04.2018 вкладникам "Фінанси та кредит" у межах гарантійної суми виплачено компенсації на 9,92 млрд грн (сумарні виплати складуть 10,5 млрд грн).

За даними НБУ, на середину березня борг банку К. Жеваго по рефінансуванню становив 6,3 млрд грн.

Нацбанк повідомляв, що сукупний обсяг інсайдерських кредитів у портфелі банку "Фінанси та кредит" - близько 22 млрд грн (понад 70% портфелю). Балансова вартість активів банку К. Жеваго становила 45,1 млрд грн, але оцінювачі ФГВФО оцінили їх у 9,9 млрд (22% від "номіналу").

Про викуп людьми Жеваго в Дельта Банку історичної будівлі в центральній частині Києва за 210 млн грн - тут.

Про невдалі спроби Фонду гарантування продати активи банку "Фінанси та кредит" на 11 млрд грн з дисконтом 80% - тут.

Про кримінальні провадження щодо видачі банком "Фінанси та кредит" інсайдерських кредитів читайте тут і тут.

Про борги фармкомпаній К. Жеваго перед банком "Фінанси та кредит" - тут, групи "Росава" - тут.

Про намагання групи Ferrexpo К. Жеваго домогтися в судах визнання її непов`язаною з банком "Фінанси та кредит" особою та заявлені нею вимоги на 3,9 млрд грн до Фонду гарантування - тут.

Про спроби К. Жеваго вивести Білоцерківську ТЕЦ з-під застави НБУ - тут

Про намагання готелю К. Жеваго визнати недійсним кредитний договір з банком "Фінанси та кредит" - тут.

Про картковий борг К. Жеваго перед банком "Фінанси та кредит" на 8 млн грн - тут.

Про втрату Мінфіном коштів у банку "Фінанси та кредит" - тут.

Про висновки Вищого адмінсуду, що НБУ не реагував адекватно на проблеми банку "Фінанси та кредит" див. тут.