ФГВФО розраховує на часткове погашення боргу Жеваго двома автомобілями Mercedes-Benz

Все про економіку та фінанси

Згідно з матеріалами Госпсуду м. Києва від 26.01.2018, ліквідатор банку «Фінанси та кредит» подав позов до ПрАТ «Спільне українсько-американське підприємство з іноземною інвестицією «Фінанси та кредит», в якому просить – в рахунок часткового погашення боргу нардепа Костянтина Жеваго за договором про відкриття кредитної лінії №143vUAH-12-09 від 31.12.2009 в сумі 8,24 млн грн – звернути стягнення на автомобілі марки MERSEDES-BENZ S600 (2011 року випуску) та MERSEDES-BENZ S500 (2010 року випуску) шляхом передачі їх у власність банку «Фінанси та кредит» за визначеною вартістю 755,7 тис грн.

Як зазначається, боргові зобов’язання К. Жеваго перед банком «Фінанси та кредит» по договору про відкриття кредитної лінії №143vUAH-12-09 від 31.12.2009 були забезпечені договором застави транспортних засобів №3623ТС/0814 від 30.09.2014, укладеним між банком «Фінанси та кредит» і ПрАТ «Спільне українсько-американське підприємство з іноземною інвестицією «Фінанси та кредит».

Додамо, що 07.09.2017 Шевченківський райсуд м. Києва частково задовольнив позов ліквідатора банку «Фінанси та кредит» до екс-власника цієї фінустанови – К. Жеваго – та вирішив стягнути заборгованість за договором про відкриття кредитної лінії №143vUAH-12-09 від 31.12.2009 у розмірі 8,24 млн грн. Раніше повідомлялося, що йдеться про картковий борг К. Жеваго перед його збанкрутілим банком.

У держреєстрі бенефіціарами ПрАТ "Спільне українсько-американське підприємство з іноземною інвестицією "Фінанси та кредит" значиться, зокрема, Ріос Батіста Каріна Естхер (Панама).

За даними НКЦПФР, на кінець ІІІ кварталу-2017 засновником ПрАТ "Спільне українсько-американське підприємство з іноземною інвестицією "Фінанси та кредит" була Prize Financial Group L.L.C. (США). Ця ж компанія фігурувала в структурі власності банку "Фінанси та кредит". 

За даними Фонду гарантування, на 01.01.2018 вкладникам банку "Фінанси та кредит" у межах гарантійної суми виплачено компенсації на 9,92 млрд грн (сумарні виплати складуть 10,5 млрд грн).

За даними НБУ, на початок квітня 2017 року борги банку «Фінанси та кредит» по кредитам рефінансування становили 6,3 млрд грн.

НБУ повідомляв, що сукупний обсяг інсайдерських кредитів у портфелі банку «Фінанси та кредит» - біля 22 млрд грн (понад 70% портфелю). Балансова вартість активів "ФіК" становила 45,1 млрд грн, але оцінювачі ФГВФО оцінили їх у 9,9 млрд (22% від "номіналу").

Про кримінальні провадження щодо видачі банком "Фінанси та кредит" інсайдерських кредитів читайте тут і тут.

Про спроби К. Жеваго вивести Білоцерківську ТЕЦ з-під застави НБУ читайте тут. Про намагання готелю К. Жеваго визнати недійсним кредитний договір з банком "Фінанси та кредит" - тут.

Про спроби компаній з групи "Росава" Жеваго позбутися поруки перед банком "Фінанси та кредит" читайте тут.

Про намагання фармкомпаній Жеваго отримати відстрочку на виплату боргів перед "Фінанси та кредит" див. тут.

Про позовні вимоги ліквідатора банку "Фінанси та кредит" до групи "КрАЗ" Жеваго на 3 млрд грн див. тут.

Про боргові вимоги компаній Жеваго до Фонду гарантування на мільярди гривень - тут.

Про судове рішення, згідно з яким К. Жеваго мав виплатити вкладниці банку "Фінанси та кредит" 1 млн грн читайте тут.

Про втрату коштів Мінфіну в банку "Фінанси та кредит" - тут.

Про кримінальне провадження прокуратури щодо можливого виведення коштів з банку "Фінанси та кредит" на користь власника ТРЦ "Гуллівер" див. тут.

Про висновки Вищого адмінсуду, що НБУ не реагував адекватно на проблеми банку "Фінанси та кредит" див. тут.