ФГВФО розповів про механізм реструктуризації боргів перед Мінфіном

Все про економіку та фінанси

Директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів Світлана Рекрут в інтерв’ю агентству “Укрінформ” розповіла про механізм реструктуризації боргів ФГВФО перед Мінфіном, який закладений у законопроекті №5542-1, який був прийнятий Верховною Радою в першому читанні в кінці червня:

“Протягом 2014-2016 років Фонд залучив 80 мільярдів гривень у вигляді кредитів Національного банку, Міністерства фінансів. Ці кошти позичали під ринкові відсоткові ставки, що в принципі від самого початку було помилкою. Фонд не є комерційною організацією, тобто не веде діяльності, яка приносить йому прибутки та дозволяє сплачувати ринкові відсотки. Але тим не менше, гроші було залучено на комерційних умовах. І, власне, цей законопроєкт нарешті розв`язує проблему повернення цих кредитів – причому найм’якшим шляхом реструктуризації. Я наголошую: саме реструктуризації. Не списання, як це дехто трактує в інформаційному просторі.

Крім того, тіло боргу прив’язане до захищених статей надходжень – це регулярні платежі до Фонду «живих» банків, а відсотки залежать від надходжень від роботи з пов’язаними особами.

Внески від банків-учасників Фонду загалом становлять приблизно 4 мільярди гривень на рік. Отже, це й буде базою для розрахунку щорічних обсягів повернення тіла кредиту Міністерству фінансів, з урахуванням потенційних ризиків неплатоспроможності банків-учасників на наступний календарний рік.

Конкретну суму можливих ризиків щороку обговорюватимемо в рамках Ради фінансової стабільності разом з Мінфіном і Національним банком. Таким чином, з’являється й спільна державна відповідальність за розрахунки та за прогнозування достатності коштів Фонду гарантування у випадку, якщо ризики оцінили некоректно”.