ФГВФО просить правоохоронців перевірити компанію-"тезку"

Все про економіку та фінанси

Фонд гарантування вкладів фізосіб заявив, що не має жодного відношення до діяльності ТОВ «Фінансова компанія «Фонд гарантування вкладів» (зареєстроване 25.03.2021, код ЄДРПОУ 44085785)

Заява ФГВФО:

"Закликаємо усіх бути уважними при укладенні різного роду угод із вказаною фінкомпанією. У свою чергу – Фонд гарантування вкладів фізичних осіб уже звернувся до правоохоронних органів, зокрема до Національної поліції, з проханням вивчити діяльність компанії-тезки та вжити відповідних заходів з метою запобігання вчиненню можливих шахрайських дій.

З відкритих даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомо, що ТОВ «ФК «Фонд гарантування вкладів» до видів своєї діяльності, крім «будівництво житлових і нежитлових будівель», віднесло, зокрема, і «інші види грошового посередництва»,«інші види кредитування», «надання інших фінансових послуг».

Спорідненість сфер діяльності та схожість назв можуть вводити в оману клієнтів фінкомпанії.Фонд гарантування вкладів фізичних осіб направив лист-звернення до компанії-двійника з вимогою змінити назву, а також до Міністерства юстиції із запитом вивчити правомірність проведення реєстраційних дій щодо компанії.Фонд гарантування вкладів фізичних осіб залишає за собою право звернення до суду.

Показово, що серед засновників фінкомпанії є колишні недобросовісні позичальники одного з банків, що ліквідуються. Термін прострочки за договорами яких, на момент продажу, становив близько 10 років.

Зважаючи на це, ще раз нагадуємо: Фонд гарантування вкладів фізичних осіб створений з метою захисту прав та інтересів вкладників банків. Гарантії Фонду поширюються виключно на кошти, залучені банками від фізичних осіб (у т. ч. ФОП) у межах гарантованої суми відшкодування".