ФГВФО продав пул активів Дельта Банку на 20 млрд грн з дисконтом понад 99%

Все про економіку та фінанси

Фонд гарантування на “голландському” аукціоні продав пул активів Дельта Банку, в який увійшли права вимоги за кредитами до юросіб та фізосіб на 20 млрд грн.

Серед відповідних боржників - у т.ч. "Херсонський суднобудівний завод", а також ТОВ “ТІ ЕЛ СІ СІСТЕМС”, ТОВ “Український Бізнес-Франчайзинг”, ТОВ “Мерчант Хауз” (останні три структури фігурували в матеріалах кримінального провадження Генпрокуратури №12014100000000703 щодо можливого виведення Дельта Банком за кордон 4,1 млрд грн рефінансування НБУ в 2014 році через пов`язані між собою українські компанії, окремі службові особи яких водночас були співробітниками Дельта Банку; власник фінустанови Микола Лагун публічно заперечував можливість таких зловживань).

Переможцем аукціону з пропозицією 46,1 млн грн стало ТОВ "Фінансова компанія "Дата Фінанс". У держреєстрі власником цієї структури значиться Олег Пекарський.

Як писав Finbalance, у липні ФГВФО продав пул активів Дельта Банку, в який увійшли права вимоги до юридичних і фізичних осіб на суму 14,3 млрд грн.

Боржниками за відповідними кредитними угодами є в т.ч. ТОВ "Факторіал М" (раніше називалося ТОВ "Боні і Клайд"), ТОВ "Антарес-Торгсервіс", ТОВ ТОВ “Еплада”, ТОВ “Еквіті Ін” (раніше називалося ТОВ “САБ-Р”), ТОВ “Трансінвест Україна”, які фігурували в кримінальних провадженнях щодо можливого виведення Дельта Банком рефінансування НБУ та в публікаціях щодо видачі фінустановою позик для компаній-“пустишок”.

Переможцем аукціону з пропозицією 30,6 млн грн стало ТОВ “ФК “Інвестохіллс Веста”. Серед засновників цієї компанії - Андрій Волков (екс-глава правління Альфа-Банку; на ринку його пов’язували в т.ч. з Павлом Фуксом).

За даними ФГВФО, на початок 2020 року борг Дельта Банку перед Фондом становив майже 9 млрд грн, а перед НБУ - близько 5 млрд грн (по рефінансу).

ФГВФО заявляв, що ринкова вартість активів Дельта Банку була визначена незалежними оцінщиками на рівні 27,4 млрд грн, або 30% від суми, зазначеної “на папері” (94,27 млрд грн).

Про позовні вимоги Фонду гарантування до М. Лагуна на 20 млрд грн - тут, про вимоги Ощадбанку на 4 млрд грн - тут, про вимоги Укрексімбанку на 40 млн дол - тут.

На днях Нацполіція повідомила, що її слідчі повідомили підозру Миколі Лагуну в завданні збитків державі на 30 млн грн через ухилення від сплати податків.

Перед цим поліція оприлюднювала повістку про виклик М. Лагуна для вручення повідомлення про підозру в кримінальному провадженні (№12015160160000210 від 03.03.2015), допиту як підозрюваного та вручення клопотання про обрання запобіжного заходу.

Згідно з ухвалою Печерського райсуду м. Києва від 11.07.2018, розслідування кримінального провадження №12015160160000210 здійснювалося в т.ч. “за фактами замаху на заволодіння невстановленими особами земельною ділянкою, власником якої є ТОВ «Іллічівський зерновий порт», заволодіння службовими особи ПАТ «Іллічівський олійножировий комбінат» шляхом зловживання своїм службовим становищем грошовими коштами АТ «Дельта Банк» в особливо великих розмірах та зловживання своїм службовим становищем службовими особами ТОВ «Іллічівський зерновий порт» і ТОВ «Стройбуд Іллічівськ», які, вступивши у злочинну змову з колишніми співробітниками ПАТ «Дельта Банк», з метою погашення заборгованості за кредитними договорами та зняття обтяження в ПАТ «Дельта Банк» на заставне майно надали фіктивні договори переуступки боргу” (цитата).

Про інші кримінальні провадження щодо сумнівних операцій Дельта Банку - тут і тут.