ФГВФО продав пул активів, у т.ч. борги "Росави" і "Яблуневого Дару", за 850 млн грн

Все про економіку та фінанси

Фонд гарантування повідомив, що 07.11.2019 відбувся продаж пулу активів Дельта Банку, банку “Надра”, банку “Фінанси та кредит”, що складається з прав вимоги та інших майнових прав за кредитними договорами, частина з яких перебуває в заставі НБУ.

Ціна продажу пулу склала 849,4 млн грн і стала рекордною у практиці Фонду гарантування вкладів, при тому, що мінімальна ціна торгів була встановлена на рівні 679,5 млн грн.

Аукціон був проведений за голландською моделлю, що передбачає поетапне зниження ціни.

Переможницею стала одна з двох компаній-учасниць - ТОВ "ФК "Інвестохіллс Веста" (серед засновників - Андрій Волков, екс-глава Альфа-Банку).

Організатором торгів виступила компанія «Фьост Файненшіал Нетворк Юкрейн» (FFN).

Основними активами, включеними до цього пулу, були заборгованість за кредитами групи компаній «Яблуневий дар» та ПрАТ «Росава» (про заставу по активам - тут).

“Стягнення заборгованості групи компаній «Яблуневий дар» перед АТ «Дельта Банк» залежатиме від рішень судів за відповідними позовами, розгляд яких на цей час триває. До того ж одна з компаній, що входять до групи «Яблуневий дар», ТОВ «Танк Транс», на сьогодні перебуває у процедурі ліквідації. 

ПрАТ «Росава», боржник перед АТ «Банк «Фінанси та Кредит», також, за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, перебуває у процедурі ліквідації.

Усі активи, включені до пулу, до цього неодноразово виставлялись на торги, спершу вроздріб, а після того, як покупця не було знайдено, - у складі дрібніших пулів”, - йдеться в заяві Фонду гарантування.