ФГВФО продав історичну будівлю за 210 млн грн для фірми людей Жеваго

Все про економіку та фінанси

За даними системи “Прозорро.Продажі”, 06 квітня Дельта Банк уклав з ТОВ “ЗВ Ріелті” договір купівлі-продажу майнового комплексу площею 6,7 тис кв м за адресою м. Київ, вул. І. Мазепи, 11. Ціна угоди - 210 млн грн.

Відповідний аукціон Фонду гарантування відбувся в грудні 2017 року.

Предмет купівлі-продажу - історична будівля, в якій за часів гетьмана Павла Скоропадського розташовувалося військове міністерство Української держави.

Як пише “БізнесЦензор”, власником "ЗВ Ріелті" є Олексій Едуардович Шалаєв. Людина з такими ж ініціалами була помічником нардепа Верховної Ради 6-го скликання Руслана Зозулі ("Батьківщина"). У 2011 році Руслан Зозуля обіймав посаду почесного президента заводу з виробництва шин "Росава" Костянтина Жеваго. Крім того, Шалаєв - керівник кількох компаній з Полтавської області, які входять в бізнес групу Жеваго ( "Нова логістика", "Ворскла Жілпромсервіс").

Як писав Finbalance, у держреєстрі кінцевим бенефіціаром ТОВ «Футбольний клуб «Ворскла» (почесний президент якого - К. Жеваго) значаться Едуард Шалаєв, а серед засновників фігурує в т.ч. ТОВ «Феррекспо». ТОВ «Футбольний клуб «Ворскла» було позичальником банку “Фінанси та кредит”.

За даними Фонду гарантування, на 01.04.2018 вкладникам "Фінанси та кредит" у межах гарантійної суми виплачено компенсації на 9,92 млрд грн (сумарні виплати складуть 10,5 млрд грн).

За даними НБУ, на середину березня борг банку К. Жеваго по рефінансуванню становив 6,3 млрд грн.

Нацбанк повідомляв, що сукупний обсяг інсайдерських кредитів у портфелі банку "Фінанси та кредит" - близько 22 млрд грн (понад 70% портфелю). Балансова вартість активів банку К. Жеваго становила 45,1 млрд грн, але оцінювачі ФГВФО оцінили їх у 9,9 млрд (22% від "номіналу").

Про невдалі спроби Фонду гарантування продати активи банку "Фінанси та кредит" на 11 млрд грн з дисконтом 80% - тут.

Про кримінальні провадження щодо видачі банком "Фінанси та кредит" інсайдерських кредитів читайте тут і тут.

Про борги фармкомпаній К. Жеваго перед банком "Фінанси та кредит" - тут, групи "Росава" - тут.

Про намагання групи Ferrexpo К. Жеваго домогтися в судах визнання її непов`язаною з банком "Фінанси та кредит" особою та заявлені нею вимоги на 3,9 млрд грн до Фонду гарантування - тут.

Про спроби К. Жеваго вивести Білоцерківську ТЕЦ з-під застави НБУ - тут

Про намагання готелю К. Жеваго визнати недійсним кредитний договір з банком "Фінанси та кредит" - тут.

Про картковий борг К. Жеваго перед банком "Фінанси та кредит" на 8 млн грн - тут.

Про втрату Мінфіном коштів у банку "Фінанси та кредит" - тут.

Про висновки Вищого адмінсуду, що НБУ не реагував адекватно на проблеми банку "Фінанси та кредит" див. тут.