ФГВФО продає права вимоги Промінвестбанку до "Велта" і "Звездапарку" на 5,8 млрд грн

Все про економіку та фінанси

ФГВФО повідомив, що розпочинає продаж активів Промінвестбанку, який на ліквідації.

Перший лот – права вимоги за кредитними договорами, що укладені з юридичними особами. Аукціон відбудеться уже 1 серпня у системі Prozorro.Продажі.

До складу лоту (№ G16N021140) входять права вимоги за кредитними договорами, укладеними з двома юридичними особами. Загальна заборгованість за лотом становить 5,8 млрд грн.

У забезпечення за кредитними договорами оформлено нерухомість промислового призначення (виробничі комплекси, корпуси тощо) площею 10 370 кв. м., обладнання у складі ЦМК (збагачувального комбінату), обладнання виробничої інфраструктури, автотранспорт та спецтехніка в Новомиргородському р-ні Кіровоградської області, а також корпоративні права, що становлять 100% частки у статутному капіталі одного з позичальників, та фінансова порука юридичної та фізичних осіб.

Як зазначається, група компаній спеціалізується на видобуванні та збагачуванні титанової сировини.

Початкова ціна лоту – 5,8 млрд грн. Торги відбудуться за англійською моделлю аукціону. Участь в аукціоні можуть узяти як юридичні, так і фізичні особи, окрім позичальників та поручителів за кредитами, російської федерації або осіб, пов`язаних з державою-агресором. 

Як випливає з матеріалів ФГВФО, йдеться про права кредитної вимоги Промінвестбанку за кредитними договорами №20-0639/2-1 та №20-2870/2-1.

Як писав Finbalance, боржниками за ними були ТОВ "Виробничо-комерційна фірма "Велта" і ТОВ "Звездапарк".

У серпні 2021 року (тобто до виведення Промінвестбанку з ринку) Окружний адмінсуд м. Києва знімав заборону на продаж прав вимоги Промінвестбанку за низкою кредитних договорів, боржниками за якими було в т.ч. "Велта" і "Звездапарк".

Як зауважує "Інтерфакс-Україна", ТОВ "ВКФ Велта" зареєстровано у квітні 2000 року. Основною діяльністю компанії є видобуток та виробництво ільменітового концентрату. З 2012 року компанія веде видобуток та переробку титанової сировини у Кіровоградській області на Бирзулівському родовищі.

Крім того, має ліцензію на промислову розробку Лікарівського родовища-аналогу. "Велта" неодноразово заявляла про плани побудови вертикально інтернованої групи від видобутку сировини до виробництва кінцевих виробів із титану.

Як констатується, ТОВ "Велта Холдинг" належить 100% ТОВ "ВКФ "Велта". Кінцевими бенефіціарами є три фізособи: Андрій Бродський (60%), Вадим Москаленко (20%) та Віталій Малахов (20%).