ФГВФО продає права кредитної вимоги Сбербанку/МР Банку до "Росинки" на 546 млн грн

Все про економіку та фінанси

ФГВФО повідомив, що 26 липня у системі Prozorro.Продажі відбудеться аукціон, на якому вперше буде виставлено на продаж активи Сбербанку/МР Банку, що ліквідується. На торги буде виставлено право вимоги за кредитним договором, що укладений з юридичною особою (лот GL16N021139).

У забезпеченні за кредитним договором - нерухомість, а саме майновий комплекс загальною площею 22 536,40 м в одному з центральних районів м. Києва по вул. Антона Цедіка (колишня Ежена Потьє) неподалік ст. метро «Шулявська»; а також технологічне та допоміжне обладнання з виготовлення безалкогольних напоїв, акції юридичної особи-позичальника та майнові права інтелектуальної власності на знак товарів і послуг.

Загальна заборгованість за кредитним договором складає 546,3 млн. грн.

Початкова ціна лоту – 546,3 млн грн. Торги відбудуться за голландською моделлю аукціону, що передбачає поетапне зниження ціни, а після того як один із учасників зупинить зниження, учасники мають змогу запропонувати вищу ціну. Участь в аукціоні можуть узяти як юридичні, так і фізичні особи, окрім позичальників та поручителів за кредитами, російської федерації або осіб, пов`язаних з державою-агресором.

Від Finbalance: йдеться про права вимоги Сбербанку/МР Банку за кредитним договором №12-В/13/182/КЛ-КБ від 19.04.2013, позичальником за яким було ПрАТ "Київський завод безалкогольних напоїв "Росинка".

Контекст

25.02.2022 - тобто вже на наступний день після початку повномасштабної війни рф проти України - НБУ ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії Сбербанку/МР Банку та Промінвестбанку, а також про їх ліквідацію.

Нещодавно ФГВФО повідомляв, що виплатив вкладникам Сбербанку/МР Банку 724,5 млн грн, а вкладникам Промінвестбанку - 0,13 млн грн.

У травні Верховна Рада затвердила рішення РНБО (винесене після відповідних пропозицій НБУ і Кабміну) про конфіскацію корпоративних прав і фінансових активів Сбербанку/МР Банку та Промінвестбанку.

Йдеться про примусове вилучення

- 100% акцій виведеного з ринку МР Банку/Сбербанку (які належать російському Сбербанку);

- 99,77% акцій виведеного з ринку Промінвестбанку (які належать російській держкорпорації ВЕБ.РФ);

- права вимоги російського Сбербанку до МР Банку на 14,89 млрд грн;

- права вимоги ВЕБ.РФ до Промінвестбанку на 934,9 млн грн;

- прав кредитної вимоги МР Банку/Сбербанку до юросіб (у т.ч. до Донецької залізниці - на 166 млн дол; "Електровашмашу" - на 517 млн грн; держкомпанії "Артем" - 205 млн грн; "Зоря"-"Машпроект" - 2,33 млрд грн)

- прав кредитної вимоги Промінвестбанку до "Укрзалізниці" на 231,6 млн дол.

- інших фінансових активів (у т.ч. кошти на коррахунках; ОВДП; депсертифікати тощо), крім коштів на 3 млрд грн, які мають бути спрямовані для виплат вкладникам МР Банку і покриття витрат ФГВФО на ліквідацію цієї фінустанови.