ФГВФО продав активи 21 банку-банкрута на 8,3 млрд грн менш ніж за 1% балансової вартості

Все про економіку та фінанси

24 січня Фонд гарантування вкладів провів “голландський” аукціон з продажу активів 21 банку-банкрута, балансова вартість яких 8,3 млрд грн.

Переможцем аукціону стало ТОВ "ЕйПіЕс Україна", яке запропонувало 62,15 млн грн. Це 20% від стартової ціни (яка була встановлена на рівні 310,8 млн грн) або 0,75% від балансової вартості пулу активів.

За даними системи “Прозорро.Продажі”, наразі очікується підписання протоколу аукціону.

Раніше ФГВФО повідомляв, що до складу вказаного пулу увійшли права вимоги та інші майнові права за кредитними договорами, що укладені з суб`єктами господарювання та фізичними особами, векселі і дебіторська заборгованість.

Як зазначалося, 66% забезпечення розташовано в Києві та Київській області. Серед ключових активів, які включені до складу пулу: завод з виготовлення полімерної продукції, нафтові активи, земля, житлова, комерційна і складська нерухомість у Київській області. Також є тваринницьке господарство на Рівненщині та гранітний кар’єр на Хмельниччині.

Окремо Фонд гарантування наголошував, що пул активів до продажу готував один з міжнародних радників - ТОВ “Ексіто Партнерс і Коен Україна”.

У держреєстрі засновником ТОВ "ЕйПіЕс Україна" вказана чеська компанія "Стар Інвестмент Цезет Ван" (STAR INVESTMENT CZ ONE S.R.O.), а кінцевими бенефіціарами - громадяни Чехії Мартін Баєр і Томаш Хлоупек.

Заступник директора-розпорядника ФГВФО Світлана Рекрут назвала аукціон з продажу пулу активів 21 банку-банкрута "історичною подією в історії ринку NPLs України" (цитата).

"По-перше, продано найбільший пул непрацюючих кредитів балансовою вартістю близько 8.0 млрд.грн.; по-друге, вперше покупцем став іноземний сервесер, який має досвід роботи з NPLs в Eastern Europe, а саме дочка чеської APS Holding; по-третє, продаж стався через систему Prozorro.Sale але із залученням міжнародного консультанта", - зазначила топ-менеджер ФГВФО.

P.S.

Як писав Finbalance, у середині грудня 2018 року ФГВФО продав через FFN активи кількох банків-банкрутів на 6,8 млрд грн за 2% від суми боргу (130 млн грн) для ТОВ "ФК "Веста", яке пов’язане з Андрієм Волковим - екс-главою правління “Альфа-Банку” (в 2006-2009 рр.).

Разом з тим, С. Рекрут публічно запевняла, що за ФК "Веста" “стоїть британський капітал”, “це не українські, а іноземні гроші” (цитата). НБУ називав цей аукціон "успішним" (цитата).

Про продаж Фондом гарантування 16 січня активів трьох банків-банкрутів на 6,5 млрд грн з дисконтом 99% для інвестгрупи Concord Capital див. тут.

На фото - директор-розпорядник ФГВФО Костянтин Ворушилін.