ФГВФО повідомив деталі реструктуризації боргу перед Мінфіном, яка прописана в законі

Все про економіку та фінанси

Реструктуризація боргу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) перед Мінфіном, ухвалена законом України №2180-ІХ передбачає, що проценти, що накопичилися за кредитом, на суму 62,5 млрд грн будуть виплачені за рахунок стягнень з пов`язаних з банками осіб, чиї дії спричинили банкрутство фінустанов у 2014-2017 роках, пояснила директор фінансового відділу ФГВФО Олена Нужненко, пише "Інтерфакс-Україна".

"Сума відсотків, які мають бути нараховані за кредитом фонду 2031 року, а саме 62,5 млрд грн повертатиметься, насамперед, за рахунок коштів стягнутих із пов`язаних з банками осіб чиї дії призвели до їхнього банкрутства у 2014-2017 роках", – зауважила О. Нужненко.

Вона зазначила, що за умовами реструктуризації залишок за основною сумою боргу (тіло кредиту), який становить 45,7 млрд грн, і надалі погашатиметься за рахунок коштів Фонду.

"Це здійснюватиметься поступово, у міру накопичення коштів у розмірах, що перевищують потребу для подолання майбутніх кризових явищ", – зазначила Нужненко.

За її словами, загалом залишок заборгованості перед державою до 2031 року, який і буде реструктуризований, становить понад 108 млрд грн.

Вона нагадала, що у 2014-2017 роках Фонд для здійснення одночасних масштабних виплат вкладникам платоспроможних банків був змушений взяти в борг у Національного банку України та Міністерства фінансів загалом понад 80 млрд грн під ринкові 10 14% річних. Відтоді Фонд повернув НБУ та Мінфіну 47,3 млрд грн, зокрема 13,4 млрд грн розрахованих відсотків.