ФГВФО подав позов на 1,44 млрд грн до засудженого умовно "фунта" з Брокбізнесбанку

Все про економіку та фінанси

Фонд гарантування подав позов до колишнього заступника директора Департаменту інвестиційної діяльності Брокбізнесбанку, який був засуджений до 5 років позбавлення волі умовно, про відшкодування 1,44 млрд грн майнової шкоди, завданої кримінальним правопорушенням (справа №753/436/21).

ФГВФО посилається на укладання відповідачем фіктивних кредитних договорів, що підтверджується вироком Подільського райсуду м. Києва від 09.01.2018.

29.07.2021 Верховний Суд відмовився задовольнити касаційну скаргу екс-посадовця Брокбізнесбанку та залишив без змін постанову Київського апеляційного суду від 08.04.2021, якою справу було направлено для продовження розгляду до суду першої інстанції (тоді як суд першої інстанції перед цим ухвалою від 18.01.2021 відмовився відкривати провадження).

Раніше повідомлялося, що у вказаного екс-посадовця Брокбізнесбанку не було необхідних знань, навичок і досвіду для роботи на згаданій посаді (не мав економічної освіти, в нього було трохи більше 6 років трудового стажу на посадах комірника, менеджера та торгівельного представника), проте в січні 2014 року був призначений заступником директора Департаменту інвестиційної діяльності Брокбізнесбанку.

Як зазначалося, тоді йому було передано повноваження приймати одноосібні рішення про можливість придбання та/або відчуження рухомого та нерухомого майна, здійснення активних та пасивних операцій банку, зокрема, рішення про надання кредитів суб’єктам господарювання (тоді як повноваження приймати такі рішення належать колегіальним органам та профільним структурним підрозділам банку). Як констатувалося, надалі вказана особа уклала кредитні договори з фіктивними фірмами. Позики на 1,44 млрд грн не були повернені.

У лютому 2014 року НБУ відніс Брокбізнесбанк до категорії неплатоспроможних, а в червні того ж року відправив його на ліквідацію.

Перед цим - у серпні 2013 року - Сергій Курченко придбав 80% акцій Брокбізнесбанку через низку підконтрольних компаній.

У 2018 році ФГВФО подавав позов до колишніх акціонерів і топ-менеджерів Брокбізнесбанку про відшкодування шкоди в розмірі 8,9 млрд грн. Серед відповідачів були в т.ч. Сергій Курченко, Олександр і Сергій Буряки, Петро Пекур, Борис Тимонькин, Ігор Францкевич тощо.

За інформацією Фонду гарантування, вкладники Брокбізнесбанку в межах гарантійної суми отримали компенсації на 2,6 млрд грн.