ФГВФО отримав 1,5 млрд грн від погашення цінних паперів, які були в портфелі "МР Банку"

Все про економіку та фінанси

За даними Фону держмайна, в березні 2022 році сума надходження коштів до банків, що ліквідуються Фондом, склала 1 510,7 млн грн. Найбільше коштів надійшло від погашення цінних паперів – 1 505,8 млн грн (АТ «МР БАНК»).

Від Finbalance: за даними НБУ, на 01.02.2022 обсяг ОВДП у портфелі МР Банку/Сбербанку становив 9 млрд грн.

Від погашення кредитів банки отримали 3,7 млн грн (АТ АКБ «АРКАДА» - 2,2 млн грн, АТ «МР БАНК» - 1,5 млн грн), від продажу майна – 1,2 млн грн (АТ «БАНК ЗОЛОТІ ВОРОТА» - 0,8 млн грн, АТ АКБ «АРКАДА» - 0,4 млн грн).

Загалом за січень-березень 2022 року надходження коштів до банків під управлінням Фонду склали 1 619,7 млн грн, з яких 1 505,8 млн грн надійшло від погашення цінних паперів, 66,3 млн грн – від реалізації майна, 47,1 млн грн – від погашення кредитів, 0,6 млн грн – від оренди майна.

ФГВФО констатує, що для мінімізації негативного впливу наслідків військової агресії Російської Федерації проти України він запровадив кредитні канікули для позичальників банків, що ліквідуються.

Водночас Фонд звертається з проханням до позичальників, за наявності фінансової можливості, продовжувати виконувати свої боргові зобов`язання, щоб не накопичувати кредитне навантаження.

Окремо Фонд відзначає високий рівень кредитної дисципліни фізичних осіб - позичальників АТ АКБ «АРКАДА», які продовжують виконувати свої зобов’язання за кредитами.

"Звертаємо увагу позичальників АТ «МР БАНК» та ПАТ «Промінвестбанк», що їх зобов’язання перед банками не скасовуються – усі кошти, які вони будуть сплачувати у погашення своїх боргових зобов’язань, як це передбачається законодавством, спрямовуватимуться на задоволення вимог кредиторів цих установ (фізичних осіб понад гарантовану суму та українського бізнесу), а також держави.

Крім того, Фонд нагадує орендарям нерухомого майна банків, що ліквідуються, про порядок внесення орендної плати за користування нерухомістю, а також про її повернення банку-орендодавцю у разі закінчення терміну дії договору оренди чи припинення використання орендованого майна", - йдеться в повідомленні ФГВФО.