ФГВФО: оточення Жеваго не заплатило 304 млн грн за 10-мільярдний пул активів

Все про економіку та фінанси

Фонд гарантування заявив, що ТОВ «Кредіт Інвестмент Груп», яке 4 грудня 2019 року стало переможцем аукціону з продажу мегапулу активів трьох неплатоспроможних банків (“Надра”, “Дельта Банку”, “Фінанси та Кредит”), не виконало свої зобов’язання та не сплатило кошти за лот в сумі 303,5 млн грн.

“Відмова переможця аукціону оплатити покупку призвела до втрати ним гарантійного внеску в розмірі 17,5 млн.грн – ці кошти були перераховані майданчиком до банків, активи яких входили до складу пулу.

У зв’язку з цим, новим переможцем аукціону визнано ТОВ «Фінансова оферта» – учасника торгів, який надав другу по величині цінову пропозицію в сумі 192 млн грн. Новий переможець уже підписав протокол електронних торгів і має здійснити повну оплату коштів за лот”, - йдеться в повідомленні ФГВФО.

Згаданий мегапул включав права вимоги на 9,6 млрд грн. Заявлена вартість забезпечення - 19,96 млрд грн.

У держреєстрі кінцевим бенефіціаром ТОВ “Кредіт Інвестмент Груп” вказаний Яковлєв Сергій Георгійович, а кінцевим бенефіціаром ТОВ “Фінансова оферта” вказана Фещенко Тетяна Леонідівна.

Як писав Finbalance, особа з таким же ім’ям фігурує в держреєстрі як керівник ТОВ "КМД-Трейдінвест Україна", яке було визнане пов’язаною особою з банком “Фінанси та кредит” (належав Костянтину Жеваго).

За даними НКЦПФР, на кінець 2017 року ТОВ "КМД-Трейдінвест Україна" було власником 9,5% акцій ПАТ “Галичфарм”, яке, за даними НБУ, через “Київмедпрепарат” фігурувало в структурі власності банку “Фінанси та кредит”. “Галичфарм” і “Київмедпрепарат” входять у фармкорпорацію “Артеріум”, пов’язану з К. Жеваго.

Згідно з судовими матеріалами, ТОВ "КМД-Трейдінвест Україна" погасило заборгованість ТОВ "Етьєн-Вест" (було поручителем жевагівського “Полтавського ГЗК”) перед банком "Фінанси та кредит" на 6,56 млн грн, а також було заставодавцем по кредиту, виданому для ТОВ "Перт" (було акціонером жевагівських банку "Фінанси та кредит", ВАТ "Київмедпрепарат", ПАТ "Стаханівський вагонобудівний завод", ВАТ "Стахановський завод технічного вуглецю").

У липні 2019 року ТОВ “Кредіт Інвестмент Груп” викупило у Фонду гарантування 10-мільярдний пул активів 10 банків-банкрутів (“Фінанси та кредит”, “Дельта Банк”, “Імексбанк”, “Платинум Банк”, “Радикал Банк”, “Укрбізнесбанк”, “Енергобанк”, “Київська Русь”, “Профінбанк”, “Євробанк”). Ціна продажу склала 92 млн грн.

У жовтні 2019 року ДБР оголосило К. Жеваго в розшук. Бізнесмену заочно було оголошено підозру в справі щодо можливого виведення 2,5 млрд грн з банку “Фінанси та кредит”.