ФГВФО: ніхто з інвесторів не подав заявку на придбання "Мегабанку"

Все про економіку та фінанси

ФГВФО повідомляє, що в ході відкритого конкурсу з виведення з ринку АТ «Мегабанк» в інший спосіб, ніж ліквідація банку, не надійшло жодної конкурсної пропозиції від потенційних інвесторів:

"Попри те, що Фонд двічі продовжував строк для подачі документів зацікавленими особами, і двоє претендентів отримали допуск до відкритого конкурсу, жоден з них так і не подав конкурсних пропозицій. Відтак, відповідно до законодавства, виконавча дирекція Фонду ухвалила рішення визнати конкурс таким, що не відбувся. За таких обставин ліквідація банку є єдиним можливим способом виведення та буде розпочата Фондом після ухвалення відповідного рішення НБУ.

Нагадаємо, Фонд гарантування вкладів 7 червня 2022 р. оголосив відкритий конкурс з метою пошуку потенційного інвестора, який повністю чи частково прийняв би активи та зобов’язання банку, купив би перехідний банк, що був би створений Фондом, або ж неплатоспроможний АТ «Мегабанк» в цілому. Реалізація одного із цих способів дозволила б мінімізувати витрати, пов’язані з виведенням банку з ринку. Для того, щоб потенційні інвестори мали достатньо часу для ознайомлення з інформацією щодо активів та зобов’язань АТ «Мегабанк», строк подання конкурсних пропозицій у відповідності з законодавством було продовжено до 7 липня 2022 р, а потім – до 19 липня 2022 р.".

«Ми створили найсприятливіші умови для залучення потенційних інвесторів. Зокрема, Фонд подовжив прийом конкурсних пропозицій до максимально можливого терміну з точки зору вимог законодавства і об’єктивної тривалості усіх процедур, пов’язаних з конкурсом. Однак, зрештою учасники не подали пропозицій, і наступним кроком стане відкликання НБУ ліцензії банку та початок процедури ліквідації.

Усі вкладники «Мегабанку» отримають 100% суми своїх вкладів, включаючи відсотки, нараховані станом на 3 червня. Гарантовані виплати здійснюються не з Держбюджету, а з коштів Фонду. З 21 червня ми вже виплачуємо відшкодування за поточними рахунками та договорами, строк дії яких закінчився до 2 червня включно. А після того, як розпочнеться процедура ліквідації, кошти почнуть отримувати і всі інші вкладники», - повідомила заступниця директора-розпорядника Фонду Ольга Білай.

Вимоги решти кредиторів банку погашаються за рахунок надходжень від продажу та управління активами банку у черговості, визначеній законодавством, після ухвалення Національним банком України рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку. Оголошення про початок ліквідації банку буде оприлюднено на офіційному веб-сайті Фонду та на сторінці АТ «Мегабанк».

Виплата гарантованих сум здійснюється через відділення банків-агентів Фонду, підключених до Автоматизованої системи виплат. Для отримання цих коштів вкладникам необхідно звернутися до будь-якого відділення одного з банків-агентів з паспортом (або іншим документом, що посвідчує особу) та довідкою про присвоєння ідентифікаційного номера платника податків.

Крім того, з 19 квітня 2022 р. вкладники банків, що виводяться з ринку, можуть отримувати гарантоване відшкодування від Фонду дистанційно, не відвідуючи відділення банків. На сьогодні це можна зробити через чотири банки-агенти – ПАТ КБ «Приватбанк», АБ «Укргазбанк», АБ «Південний» та АТ «ПУМБ».