ФГВФО не знайшов покупців на ТРЦ "Республіка" за 1,1 млрд

Все про економіку та фінанси

Фонд гарантування вкладів не зміг продати на торгах в п`ятницю за 1,1 млрд грн права вимоги за двома кредитами банку "Надра" (на ліквідації), в заставі за якими недобудований столичний торгово-розважальний центр Respublika, пише "Інтерфакс-Україна".

Як свідчать результати аукціону на сайті "ProZorro.Продажі", після чергового аукціону покупців на ТРЦ Respublika знайти не вдалося, стартова ціна реалізації 18 травня становила 1,1 млрд грн.

У той же час, ФГВФО в п`ятницю оголосив черговий аукціон по цьому лоту, торги по ньому відбудуться 30 травня. При цьому, згідно з оголошенням, початкова ціна лота не буде знижена вже треті торги поспіль і складе 1,1 млрд грн. Крок аукціону - 1% (11 млн грн).

Таким чином, з моменту проведення першого аукціону 7 липня 2017 року вартість прав на ТРЦ Respublika знизилася майже в 2,3 рази (з 2,495 млрд грн).

Раніше прес-служба ФГВФО повідомляла: "Активи, включені до складу лота, знаходяться в заставі у Нацбанку України. Незважаючи на це, НБУ як забезпечений кредитор, маючи право погоджувати спосіб і місце реалізації активу, визначив, що повторні торги з продажу цього лота відбудуться без зниження початкової ціни реалізації".

Госпсуд Києва 18 травня 2017 року задовольнив позов НБУ до кіпрської компанії Berlinotto Limited про звернення стягнення на частку корпоративних прав ТОВ "Мегаполісжитлобуд" (Київ), яка взяла кредит в банку "Надра".

Як заставу компанія надала за цим кредитом корпоративні права на недобудований проект торгово-розважальний центр Respublika в Києві. Пізніше банк "Надра" надав ці корпоративні права НБУ як заставу під кредит рефінансування.

Після того як банк "Надра" став неплатоспроможним і не зміг повернути НБУ борг в розмірі 4,4 млрд грн, центробанк почав реалізовувати в судовому порядку свої права, як заставодержателя корпоративних прав власника ТРЦ Respublika. Зокрема, в березні 2016 року НБУ подав позов до Berlinotto Limited з проханням звернути стягнення на корпоративні права компанії ТОВ "Мегаполісжитлобуд" для часткового погашення заборгованості неплатоспроможного банку "Надра" перед НБУ. Суд підтвердив законність вимог НБУ і звернув стягнення на корпоративні права "Мегаполісжитлобуд".

Як повідомлялося, проект будівництва ТРЦ Respublika був припинений в 2015 році рішенням власника.

Введення в експлуатацію ТРЦ Respublika загальною площею 298 тис. Кв. м (орендна - 135 тис. кв. м), будівництво якого розпочато в навесні 2012 року на Кільцевій дорозі 1, 1-а, 1-в Києві, планувався в четвертому кварталі 2014 року, пізніше було перенесено на березень 2015 року.

У ТРЦ Respublika, який після відкриття стане найбільшим ТРЦ в Києві і Україні, будуть розташовані 450 магазинів і зона розваг на площі понад 22 тис. кв. м. ТРЦ увійде до складу найбільшого в Україні МФК Respublika загальною площею 1,625 млн кв. м.

Девелопером проекту будівництва ТРЦ Respublika, інвестиції в який орієнтовно складуть $350 млн, виступає компанія "К.А.Н. Девелопмент", інвестором - ТОВ "Мегаполісжитлобуд", генпідрядником - "К.А.Н.Строй". Архітектурну концепцію ТРЦ розробила компанія "Архиматика" (всі - Київ), концепцію інтер`єрів - міжнародне архітектурне бюро Chapman Taylor (Лондон, Великобританія).

Якірними орендарями повинні були виступити продуктовий супермаркет "Ашан" (16 тис. Кв. М), парк розваг фітнес-клуб з басейном Sport Life і гіпермаркет спорттоварів "Спортмастер" (4 тис. Кв. М). Також планувалося відкрити сім мультибрендових магазинів одягу рітейлерів Inditex (6,3 тис. Кв. М) і MTI (близько 1,46 тис. Кв. М). Крім того, флагманські магазини планували відкрити Mango, Lacoste, Colin`s, Lerros, Arber, Bosch&Siemens, Roy Robson, G-Star Raw, O`stin і Samsung Electronics.

Інвестором проекту ТРЦ Respublika є бізнесмен Дмитро Фірташ.