ФГВФО не домігся розгляду в британських судах позову до Жеваго на $582,5 млн

Все про економіку та фінанси

Фонд гарантування вкладів повідомив про "відмову надання дозволу на апеляційне оскарження" рішення Високого Суду Англії та Уельсу, винесене наприкінці вересня цього року у справі за позовом ФГВФО про стягнення шкоди банку "Фінанси та кредит", нанесеної йому акціонером (Костянтином Жеваго, - ред.) та пов’язаними з ним особами.

Разом з тим, ФГВФО зазначає, що "зібрані та надані на розгляд Високого Суду Англії та Уельсу матеріали можуть лягти в основу відповідних позовів до українських судів".

Як зауважує Фонд гарантування, лондонський суд дійшов висновку, що не має юрисдикції для розгляду цієї справи.

Раніше ФГВФО повідомляв, що в лютому ініціював позов про стягнення 582,5 млн дол з Костянтина Жеваго, трьох англійських компаній та одного громадянина Сполученого Королівства, "задіяних в операціях з виведення коштів з банку" (цитата).

На початок листопада 2021 року вкладникам банку "Фінанси та кредит" у межах гарантованої суми виплачено 9,97 млрд грн. Загальна сума акцептованих вимог кредиторів банку (фізичних та юридичних осіб, що мають документально підтверджені вимоги до банку щодо його майнових зобов’язань) сягає 30,88 млрд грн, із яких погашено лише 3,71 млрд грн.

У липні 2021 року ДБР заявило, що К. Жеваго оголошений у міжнародний розшук.