ФГВФО має претензії до нардепа Демчака через ЕРДЕ Банк

Все про економіку та фінанси

19 липня Голосіївський райсуд м. Києва залишив без руху позов Фонду гарантування до екс-топ-менеджерів ЕРДЕ Банку (був відправлений на ліквідацію ще в січні 2013 року) про відшкодування шкоди (в розмірі 587 млн грн).

Cеред відповідачів фігурує в т.ч. Руслан Демчак - екс-акціонер цього банку, а зараз нардеп (фракція БПП), заступник голови комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності.

“Позовна заява не містить обгрунтування, що відповідачі завдали неподільну шкоду спільними сукупними діями, або діями поєднаними одним наміром.

В разі якщо позивачем не буде усунуто недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважатись неподаною та буде повернута позивачу”, - йдеться в ухвалі суду.

Нагадаємо, в 2012 році Р. Демчак балотувався у Верховну Раді по округу у Вінницькій області. На фоні конфлікту з окремими представниками тодішньої влади на кілька місяців він опинився в СІЗО (правоохоронці закидали йому організацію схем з легалізації коштів), що зрештою, слід розуміти, поглибило виклики для ЕРДЕ Банку та супроводжувалося виведенням фінустанови з ринку.

У квітні 2018 року Фонд гарантування повідомляв, що вкладники ЕРДЕ Банку в межах гарантійної суми отримали компенсації на 457,8 млн грн.

Затверджена Фондом балансова вартість активів банку - 1,1 млрд грн, а оціночна - 246,3 млн грн.

“Така значна відмінність у цифрах пов’язана, у тому числі із тим, що, приміром, ще до визнання неплатоспроможним банком надавалися кредити обмеженому колу контрагентів. На початок серпня 2012 року загальна заборгованість цих позичальників склала 484,88 млн грн, що становило 70,38% від усього кредитного портфеля юросіб. При цьому майже 44% цих кредитів – бланкові, за іншими – вартість застави не покривала фактичний обсяг заборгованості.

У рамках ліквідаційної процедури надходження до банку від продажу активів склали 131,00 млн грн. Надходження від погашення кредитів та відсотків за кредитами склали 39,65 млн грн.

У ході ліквідації подано 41 заяву до правоохоронних органів щодо виявлених під час роботи у банку фактів порушення законодавства на загальну суму 785,06 млн грн.

Крім того, Фондом пред’явлено вимоги на суму 587 046 174,11 грн до 23 пов’язаних з банком осіб, дії або бездіяльність яких призвели до заподіяння кредиторам та банкам шкоди”, - йшлося в офіційному повідомленні ФГВФО.

У лютому 2018 року Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив Руслану Демчаку сконцентрувати понад 50% акцій РВС Банку. Тоді ж надано дозвіл Олександру Стецюку на придбання більше 25% акцій РВС Банку, а також на отримання ним в управління від Р. Демчака понад 50% акцій банку на підставі договору управління корпоративними правами.

РВС Банк був створений в серпні 2015 року на базі неплатоспроможного Омега Банку і куплений “Українською бізнес-групою” (UBG), яка раніше контролювалася Р. Демчаком і володіла Ерде Банком. У листопаді 2016 року НБУ скасував статус РВС Банку як перехідного банку та надав йому повну банківську ліцензію.

P.S.

15.08.2018 ПАТ "РВС БАНК" повідомив у системі розкриття інформації НКЦПФР про змiну акцiонерiв, а саме пакет акцій ТОВ "Українська бізнес група" зменшився зі 100% до нуля. Водночас пакет акцій Олександра Стецюка зріс з нуля до 100%.