ФГВФО: ліквідація "Росави" Жеваго може заблокувати стягнення 2 млрд грн боргу

Все про економіку та фінанси

За даними Фонду гарантування, борг “Росави” перед банком “Фінанси та кредит” складає понад 2 млрд грн. По ряду кредитних договорів, пов`язаних з компаніями Жеваго, підприємство виступає поручителем, пише “ЛігаБізнесІнформ”.

"У судах перебуває низка справ про стягнення заборгованості “Росави на суму понад 2 млрд грн з урахуванням штрафних санкцій та судових витрат. “Росава” всіляко намагається затягувати їх розгляд", - повідомили у Фонді.

Фонд гарантування не виключає, що рішення акціонерів ПрАТ “Росава” (підконтрольне нардепу Костянтину Жеваго) від 03 травня щодо ліквідації цієї юрособи може призвести до блокування стягнення боргів в примусовому порядку.

"Згідно із законом, погашення не здійснюються під час ліквідацій/реорганізацій великих підприємств, процедура вимагає формування реєстру кредиторів, що може затягнутися на роки. Крім цього зберігається ймовірність, що ПрАТ “Росава” передасть своє майно одним правонаступникам, а зобов`язання - іншим", - констатують у ФГВФО.

Нагадаємо, гендиректор "Росави" Олександр Даліба запевняв, що рішення загальних зборів акціонерів про ліквідацію компанії, по суті, є реструктуризацією підприємства.

"Реструктуризація передбачає повне збереження поточних робочих місць, збільшення обсягів виробництва, додаткові інвестиції в підприємства, створення після реструктуризації додаткових робочих місць в кількості не менше 75-125 осіб щорічно", - заявив О. Даліба.

Про програші Фонду гарантування в судових спорах з “Росавою” читайте тут.