ФГВФО хоче стягнути з Новинського 2,3 млрд грн. Суд арештував 50 млн дол на спецрахунку НБУ

Все про економіку та фінанси

Господарський суд Києва розглянув позов ФГВФО про стягнення 2,3 млрд.грн. з мажоритарного акціонера банку “Форум” - компанії Yernamio Consulting LTD (входить в Смарт-Холдинг нардепа Вадима Новинського) - і двох співвідповідачів - ТОВ “Видавництво “Генеза” і ТОВ “Гравітон” (у Смарт-Холдингу не підтверджують, але й не спростовують зв’язки з ними). Про це повідомляє видання “Капитал”.

Як забезпечення позову суд заарештував 50 млн.дол., які Yernamio Consulting перерахувала у травні на спецрахунок НБУ, підтверджуючи свою готовність інвестувати у відновлення неплатоспроможного “Форуму”. Крім того, бізнесмен заявив, що у вересні має намір перерахувати наступний транш - 60 млн.дол., однак не надав письмової гарантії.

Згідно з матеріалами справи, на 13 червня сума зобов`язань фінустанови становила 10,7 млрд.грн. і перевищувала ринкову вартість його активів, оцінену в 5,6 млрд.грн. На думку експертів, 2,3 млрд грн - це сума непокритих зобов’язань банку “Форум”, враховуючи, що ФГВФО має виплатити вкладникам біля 3 млрд грн.
Нагадаємо, 13 червня НБУ відкликав ліцензію в банку “Форум”у і повідомив про його ліквідацію.