ФГВФО каже, що відновив контроль над "Златобанком"

Все про економіку та фінанси

Фонд гарантування заявив, що де-юре і де-факто відновив контроль над "Златобанком".

Як зауважує ФГВФО, майже два роки ПАТ «Златобанк» перебував у статусі «зомбі-банку»: колишні акціонери у судовому порядку домоглися оскарження рішень про визнання банку неплатоспроможним і тим самим заблокували процедуру його ліквідації. Фонд був змушений зупинити розрахунки із вкладниками та кредиторами банку.

На цьому колишні власники банку не зупинилися. І у липні 2019 року внесли зміни до Єдиного державного реєстру, перейменувавши банк на ПАТ «Злато» та змінивши місцезнаходження юрособи. Ще одним кроком стала спроба розпочати процедуру банкрутства банку відповідно до норм Кодексу про банкрутство, який жодним чином не регламентує банкрутство банків.

"Такі дії, вочевидь, були спробою колишніх акціонерів уникнути можливого покарання за доведення банку до банкрутства та нанесення збитків кредиторам банку. Нагадаємо, тільки у рамках виплати гарантованого відшкодування вкладниками ПАТ «Златобанк» було отримано понад 826 млн грн, а загальна сума акцептованих вимог кредиторів становить 6 877,3 млн грн", - зазначав ФГВФО.

Як додає Фонд, результатом численних судових спорів, виграних ним, стало відновлення статусу-кво: здійснену перереєстрацію визнано незаконною, справу про банкрутство закрито, використовуючи норми Закону України №590 (так званого «банківського закону») у Держреєстрі у позасудовому порядку поновлено запис про здійснення ліквідації банку уповноваженою особою Фонду.

"На сьогодні ми проводимо інвентаризацію активів банку, для того щоб поновити задоволення вимог кредиторів шляхом продажу активів. Крім того, якщо у результаті інвентаризації буде виявлено факти виведення активів банку, ми будемо порушувати справи щодо відшкодування шкоди, нанесеної кредиторам банку за час, як було втрачено над ним контроль", – сказав Віктор Новіков, заступник директора-розпорядника Фонду.

ФГВФО додає, що на сьогодні у статусі зомбі-банків залишається три фінустанови: ПАТ «УкрІнБанк», ПАТ «КСГ Банк» та ПАТ «Капітал».

"Фонд вчергове звертається до посадових осіб цих фінустанов з вимогою виконати норми Закону України, передати в повному обсязі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб печатки і штампи, матеріальні та інші цінності, бухгалтерську та іншу документацію банку в паперовому та електронному вигляді", - резюмується в заяві ФГВФО.