ФГВФО готовий продати пул активів Родовід Банку на 8,9 млрд грн з дисконтом 99%

Все про економіку та фінанси

За даними Фонд гарантування вкладів, 1 червня планується "голландський" аукціон з продажу пулу активів "Родовід Банку" на 8,9 млрд грн.

Стартова ціна на лот - 70,8 млн грн. У ході торгів вона може знизитися до 14,2 млн грн.

Як зазначається, до пулу активів увійшли понад 90 прав вимоги та майнових прав за кредитами, укладеними з суб’єктами господарювання, більше 440 позицій дебіторської заборгованості та майнових прав за дебіторською заборгованістю, майнові права за векселем тощо. До забезпечення увійшли різні активи, розташовані в багатьох регіонах України. Зокрема, серед них: комерційна та житлова нерухомість, майнові комплекси, земельні ділянки, обладнання, транспортні засоби тощо.

Загальна сума заборгованості за активами у складі пулу становить 8,9 млрд грн. Середній термін прострочення за кредитами – 12 років, близько третини позичальників – діючі юридичні особи. За 100 активами відкриті судові справи, за 15 – провадження Державної виконавчої служби, за 40 – кримінальні справи. За деякими кредитами відсутній повний пакет документів. Раніше ці активи уже виставлялися на продаж – окремо та в пулі, однак поки не були куплені.

Всі гроші, отримані від продажу цих активів, Фонд спрямує на розрахунки з кредиторами «Родовід банку», констатує ФГВФО.