ФГВФО готовий продати активи Брокбізнесбанку Курченка на 23,6 млрд грн з дисконтом 99%

Все про економіку та фінанси

Фонд гарантування вкладів повідомив, що 11 лютого у системі ProZorro.Продажі відбудуться торги з продажу великого пулу активів «Брокбізнесбанку» стартовою ціною 1 283,81 млн грн (балансова вартість активів – 23 643,8 млн грн).

Як зазначається, до його складу увійшли права вимоги за кредитними договорами, укладеними з юридичними особами - майже 500 позицій (балансова вартість – 15 591,9 млн грн), права вимоги за кредитними договорами, укладеними з фізичними особами, що забезпечені іпотекою - понад 200 позицій, а також нерухомість, основні засоби, транспортні засоби, векселі та дебіторська заборгованість.

"Лот №:F10GL40258 був зібраний за принципом один банк – один пул. Тобто, всі активи раніше виставлялися на індивідуальних торгах у системі ProZorro.Продажі (більшість – неодноразово), але покупців не знайшлося. Згодом ці ж активи не були викуплені у складі пулів сформованих за видами активів (кредити юридичних осіб, кредити фізичних осіб, нерухомість, основні засоби).

Торги за вказаним лотом пройдуть за голландською моделлю аукціону з поетапним зниженням ціни (зниження ціни по більшості активів даного пулу – правам вимоги за кредитами – відбуватиметься з 4% від номіналу до 0,8%). Це дасть змогу продати пул за ціною, що максимально наближена до реальної вартості активів на ринку", - йдеться в заяві ФГВФО.

Ліквідація Брокбізнесбанку почалась 11.06.2014 р. Цього року Фонд гарантування планує завершити ліквідацію. Станом на кінець січня 2019 року вкладниками банку отримано понад 2 601,93 млн грн у межах виплати гарантованої суми відшкодування.

Загальна сума акцептованих вимог кредиторів Брокбізнесбанку перевищує 11 163,64 млн грн з яких фондом задоволено 985,47 млн грн. Надходження від продажу активів банку з початку ліквідації становлять 694,7 млн грн. Переважно – це надходження від реалізації кредитів та нерухомості, резюмує ФГВФО.

Про сумнівні операції в Брокбізнесбанку читайте тут.

Інші приклади продажу ФГВФО мільярдних активів банків-банкрутів з дисконтом 99% див. тут.