ФГВФО: "Фагор" і "Плеяда" не мають права стягувати борги з позичальників "Михалівського"

Все про економіку та фінанси

Фонд гарантування вкладів заявив, що на сьогодні ТОВ «ФК «Плеяда» і ТОВ «ФК «Фагор» не мають правових підстав для стягнення коштів з позичальників банку «Михайлівський».

ФГВФО нагадує, що 16 січня Верховний Суд скасував рішення судів нижчих інстанцій, якими було визнано правомірність договорів відступлення прав вимоги за кредитами банку "Михайлівський" на користь ТОВ "ФК "Плеяда" і ТОВ "ФК "Фагор" (справа №910/11298/16). При цьому суд касаіцйної інстанції відправив справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

За даними Фонду, на 01.01.2019 він виплатив понад 30 тисячам вкладників "Михайлівського" та фізособам, які прирівняні до них, гарантоване відшкодування на загальну суму понад 2,47 млрд грн.

23.05.2016 НБУ визнав банк "Михайлівський" неплатоспроможним. За інформацією ФГВФО, за кілька днів до того – 19.05.2016 - між банком і фінкомпанією «Плеяда» було укладено договір факторингу, за яким кредитний портфель банку вартістю понад 682 млн грн було переуступлено цій фінансовій компанії "за значно нижчою ціною" (цитата). Фонд гарантування відніс цей договір факторингу до категорії нікчемних. «Плеяда», в свою чергу, відступила права вимоги за цими кредитами ще одній фінансовій компанії – «Фагор». Йдеться про майже 111 тисяч кредитних договорів.