Ferrexpo запустила СЕС без "зеленого" тарифу

Все про економіку та фінанси

Гірничорудна компанія Ferrexpo запустила пілотний проект комплексу сонячних батарей потужністю 5 МВт на діючому промисловому майданчику Полтавського гірничо-збагачувального комбінату (ПГЗК) без "зеленого" тарифу, пише "Енергореформа".

"Це пілотний проект, після якого компанія перейде до повномасштабної зміни традиційної електроенергії на відновлювану енергію сонця як частини програми декарбонізації виробленої продукції", - йдеться в повідомленні компанії.

В планах Ferrexpo - будівництво в середньостроковій перспективі електростанції для виробництва відновлюваної енергії потужністю від 250 до 1000 МВт.

В проекті використано майже 10 тис. сонячних батарей.

Вартість пілотного проекту склала декілька мільйонів доларів США. Його фінансування компанія здійснила без використання будь-яких державних програм компенсацій, субсидій, дотацій або "зеленого" тарифу, наголошується в прес-релізі компанії.

За словами глави правління ПГЗК Віктора Лотоуса, СЕС буде виробляти 6,5-7 млн кВт-год електроенергії на рік і подавати її для споживання підприємствами групи на діючому промисловому майданчику.

"Запуск власної генерації знижує для Ferrexpo негативні наслідки монополізації енергоринку через обмеження конкуренції та ризики збільшення тарифу на передачу електроенергії", - сказав він.

Ferrexpo належить 100% акцій Полтавського ГЗК, 100% Єристівського ГЗК, 99,9% Біланівського ГЗК.